Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Zeleznik - FC Sartid 2:1

New Page 1

FC Železnik - FC Sartid 2:1

Stadion: Železnika. Gledalaca: 3.000. Sudija: Dejan Stanišić (Podgorica). Strelci: Majstorović u 5. i Vujačić u 45. minutu za Železnik, a Mirosavljević u 36. za Sartid. Žuti kartoni: Vuković i Petković (Železnik), Kizić (Sartid).

Fudbaleri FC Sartid-a pretrpeli su poraz od ekipe Železnika iz Beograda u 18. kolu prvenstva, reklo bi se možda i sasluženo, prvenstveno svojim greškama u odbrani, ali i uz pomoć sudije koji je bezpotrebno produžio prvo poluvreme za 2 minuta, iako se igralo 3, a za vreme prvih 45. minuta nije bilo niti jednog prekida, niti jedne izmene, niti jednog žutog kartona...a u tom intervalu je pao i drugi gol Železnika, pre svega greškom FC Sartid-ove odbrane.

U prvih 45. minuta, utakmica je bila izuzetno otvorena, sa sijaset prilika na obe strane, golovi su padali posle grešaka odbrana na obe strane. Železnik je došao u vodjstvo u 4 minutu, posle kornera za Železnik, D. Savić i Ramović su prosto na tacnu namestili loptu Majstoroviću koji je sa jakim i preciznim šutem sa oko 20 metara zakucao loptu u levi ugao gola Žilića...Sledeću priliku imao je FC Sartid samo 3 minuta kasnije, kada je Mirosavljević zakasnio posle odličnog prodora Zečevića. U nastavku, Železnik je imao nekoliko dobrih prilika preko Vujačića, u prvom slučaju, u poslednjem trenutku je intervenisao najbolji igrač u prvih 45. minuta Željko Damjanović, izbacivši loptu u poslednjem trenutku ispred Vujačića, u drugom slučaju Vujačić je uhvatio Žilića na pogrešnoj nozi, ali je promašio čitav gol, šutirajuci glavom. Potom sledi par odličnih prilika za FC Sartid, jednom se Sočanac našao u sendviču u šesnaestercu Železnika, pao, ali nije dosudjen penal. Bogdanović je standardno dovodio do očajanja odbranu Železnika sjajnim solo prodorima. u 37 minutu, igrači Železnika nisu postavili živi zid, a Damjanović je šutirao sa preko 40 metara, snažno i precizno po zemlji...golman Kovačević je na kratko odbio loptu, koju je zakucao u mrežu Mirosavljević sa 6 metara...U periodu od 37. do 45 minuta, FC Sartid je pravio šou u odbrani Železnika, Mirosavljević, Panić i Zecević su propustili idealne prilike...ali u 48 minutu, (vreme za nakodnadu je vec isteklo) posle kornera, katastrofalna greška odbrane FC Sartid-a i loptu sprovodi u gol Vujačić...igrači FC Sartid-a nisu krenuli sa centra posle primljenog gola, jer je sudija označio kraj odmah po postignutom golu FC Železnika

U drugih 45. minuta, Mirosavljević je pogodio stativu, a nekoliko minuta kasnije Panić je bio u dobroj prilici, kada je pogodio spoljnji deo mreže, a jednom je isti igrač bio i u idealnoj prilici, kada je imao slobodne Mirosavljevića i Zečevića, i umesto da im doda loptu, spetljao se i dodao loptu igračima FC Železnika.

I Železnik je imao svoje prilike, narocito su se istakli Slović i Vujačić...

Do kraja meča FC Sartid je imao inicijativu, ali se Železnik uspeo odbraniti i sačuvati prednost. U poluvremenu utakmice došlo je do obračuna navijača FC Sartid-a Despota i Železnikovih navijača Lavova, epilog možete videti na ovom linku >>>

Do sada u Smederevu, u 3 meča, 2 puta je bilo 3:2 za FC Sartid, svi se sećamo onog meča kada je FC Železnik vodio sa 2:0, a onda je FC Sartid došao do pobede od 3:2 golom Mudrinića u 90. minutu...poslednji meč, jesenas, završen je 1:0 za FC Sartid golom, Kizića. Na stadionu Železnika, do sada ova 2 tima sastala su se 3 puta, 2 puta je bilo 1:1, jedanput je Železnik pobedio sa 1:0 i to 19. Decembra 1999.

Sastavi timova:

FC ŽELEZNIK: Kovačević, Petković, Vuković, Bogdanović, Majstorović (od 63. minuta Ilić –), Marković, Vujačić, Tasić, Milosavljević (od 67. Stajkovac –), Damjanović (od 53. minuta Slović), Pešterac.

FC SARTID: Žilić, Damjanović, Radosavljević, Kizić (od 65. minuta Đurković –), Savić, Sočanac, Bogdanović (od 80. minuta Antunović –), Ramović (od 75. minuta Glogovac –), Zečević, Panić, Mirosavljević