Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Mladost Apatin - FC Sartid 1:1

New Page 1

Stadion: Mladosti. Gledalaca. 1.500. Sudija: Marković (Cetinje). Strelci: 0:1 Zečević u 31, 1:1 Grumić u 85. minutu. Žuti kartoni: Babeu, Kovrlija, Savić, Grumić, Babalj (Mladost), Paunović, Mirosavljević, Radosavljević i Damjanović (Sartid)

Bod na gostovanju u Apatinu, svakako da nije baš ono što se očekivalo, smederevci su najavljivali pobedu, a na kraju, i sa bodom mogu da budu prezadovoljni, i to najviše da zahvale veoma slabom sudiji, jer je prvi gol FC Sartid-a pao posle ofsajda, tj. vodiće se polemike da li je bio ofsajd, šutirao je Đurković prema golu, lopta je na tom putu zakačila Zečevića koji se nalazio u ofsajdu i završila u mreži Mladosti...e, sad...isti slučaj se desio i na meču  Vojvodina - Crvena zvezda kada je na sličan način poništen gol Pjanovića, pa se posle moglo ćuti kako bi to u Engleskoj bio siguran pogodak, jer kod nas sudije nemaju osećaj za inovacije. Uglavnom, koliko puta je bilo suđeno na štetu FC Sartid-a ove sezone, ovo je logično vraćanje malog dela duga koje nama kao navijačima ne treba. Ipak, i pored svega, katastrofalna odbrana FC Sartid-a je opet prokockala pobedu, te se može zaključiti da je odlaskom Milorada Mrdaka, nastala nenadoknadiva rupa u odbrani, jer Mrdak sa svojim kvalitetima odskače od svih igrača u našoj ligi na toj poziciji.

Kada se uzme u obzir da je u prvom delu prvenstva FC Sartid svoju snagu bazirao na odbrani, a da je napad radio šta je mogao, a često ništa (Antunović, Zečević i Mirosavljević su postigli zajedno 6 golova u prvom delu, koliko i sam Mudrinić iako igrač sredine terena), onda se može zaključiti da je i pored dosta efikasnijeg napada u nastavku, odbrana ta koja ne valja ništa, pa dozvoljava da prima smešne golove u mečevima sa Železnikom, Čukaričkim, Radom i Apatinom, svi golovi na ovim mečevima bili su posledica direktnih, ne početničkih, već predpočetničkih grešaka.

No, dakle, meč je počeo sa par prilika na obe strane, koje sad ni ne vredi opisivati, gol je pao u 32. minutu, na već opisani način, a onda je Mladost počela da igra svoju igru, te da u nekoliko navrata opasno ugrozi Žilića, i to naravno, posle grešaka, već kritikovane odbrane.

U prvim minutima nastavka, FC Sartid je zaigrao dobro, i svi su očekivali još jedan gol u mreži Mladosti, pa da ih i definitivno lansiramo u drugu ligu, gde im nije mesto prema prikazanoj igri, ali opet...i ostali klubovi su strašno kvalitetni, tako da nisu mogli da izdrže tu žestoku borbu.

U 70. minutu, Zečević je imao dobru priliku, te šutirao glavom pod prečku, ali je golman Babalj odlično reagovao te sprečio i definitivni poraz. 76. minut, Grunić je bio u dobroj prilici, ali ništa, i eto tako...svi su očekivali kraj i pobedu FC Sartid-a. u 85 minutu, posle slobodnog udarca, najviši u šesnaestercu FC Sartid-a bio je Babeu, te spustio loptu glavom do usamljenog Grunića, koji sa pet metara matira Žilića, zaista, ovo je neverovatno da igrač ostane sam na petercu, ali opet, sve je moguće.

Jovica Škoro već vidno uzdrman poslednjim rezultatima nije krio svoje nezadovoljstvo rezultatom, ali pre svega igrom, rekavši da su ga pojedinci potpuno razočarali, te da će to sankcionisati u budućnosti...pitamo se koji su to pojedinci kada Ramović nije igrao?

Sve u svemu, FC Sartid u derbiju kola, u narednoj rundi šampionata gostuje Vojvodini u Novom Sadu koja je takođe u velikoj krizi, što su iskoritili ostali klubovi i opasno se približili na sve 3-5 bodova, iako je imali i po 8-10 bodova manje na kraju jesenjeg dela šampionata. Znači, biće to predpostavimo odličan meč u Novom Sadu, od dve ekipe koje su najmanje pokazale u nastavku prvenstva.

Sastavi timova:

MLADOST APATIN: Babalj, P. Stamenković, Marunović, Babeu, Desnica, Bogić, Savić, (od 54. Dukić), Miljković, Kovrlija (od 75. Prodanović), Grumić, Ćirić (od 62. Radojičić).

FC SARTID: Žilić, Đurković (od 88. minuta Antunović), Radosavljević (od 85. Kekezović), Glogovac, Damjanović, Sočanac, Bogdanović, Vasković, Zečević, Paunović, Mirosavljević.