Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2

New Page 2

Stadion: Sartida. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Stepanović (Novi Sad). Strelci: Bogdanović u 14, Mudrinić 19. za Sartid, Minić 62. i Perišić u 89. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Vasković, Sočanac, Mudrinić (Sartid), Ćulafić, Marić i Šljivančanin (Rudar).

Na žalost, izveštaj sa meča sa Zetom u poslednjem kolu još nije spreman. razlog je...ne znamo baš šta se tačno događalo, pa da ne lupetamo bezveze, prvo ćemo obraditi meč koji se igrao u sredu, ali nije bio na stranicama ovog sajta jer...naravno, svi su bili u Beogradu koji rade na ovom sajtu (a ima ovde i nekih koji ne znaju kako da ubace prost HTML kod gde treba). Znači, za analizu meča, preuzećemo komentare sa sajtova http://www.politika.co.yu/2001/1206/indexdan.htm i http://www.sedmica.co.yu/novibroj/sport.htm.

Pa tako se u Politici može pročitati sledeće:

'Umesto očekivane pobede na rastanku sa svojom publikom pred zimsku pauzu u prvenstvu, fudbaleri Sartida su u susretu sa Rudarom iz Pljevalja postigli samo nerešen ishod. Utakmica je završena neočekivano 2:2 (2:0), iako se posle prvog poluvremena svima na stadionu učinilo da je na pragu novi uspeh, jer je Sartid vodio sa dva gola razlike. Međutim, od gotovog je napravio veresiju.

Smederevci su došli u vođstvo već u 14. minutu veoma lepim pogotkom svog kapitena Gorana Bogdanovića, koji je opet bio najbolji pojedinac u redovima "oklopnika". Na 2:0 povećao je Mudrinić u 19. minutu. To je bilo sve što su učinili smederevski fudbaleri.

Ekipa Rudara zaigrala je dobro tek desetak minuta pre odlaska na odmor. U tom razdoblju je imala tri povoljne prilike.

U drugom poluvremenu Smederevci su pružili sjajnu igru, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost. Svoj prvi pogodak fudbaleri Rudara su postigli u 62. minutu, uz dosta sreće. Mrdak je vratio loptu svom čuvaru mreže Žiliću koji je u nastojanju da loptu pošalje što dalje u polje snažno šutirao i pri tom imao nesreću jer je lopta pogodila centarfora gostiju Minića i odbila se u Sartidovu mrežu.

Kraj utakmice bio je veoma dramatičan. Rudar je u 89. minutu uspeo da preko svog "rezerviste" Perišića postigne izjednačujući pogodak. U preostalom vremenu bilo je dosta uzbuđenja ispred oba gola. Gosti su zasluženo odneli bod iz Smedereva'

Što se tiče komentara utakmice preuzetog sa lokalnog Smederevskog sajta www.sedmica.co.yu , on izgleda u delovima ovako.

Sartid je već posle nepunih dvadeset minuta igre vodio sa 2:0 (golovima Bogdanovića u 14. i Mudrinića u 19. minutu). Promrzli gledaoci su trljali ruke, koliko zbog hladnoće, toliko zbog izgledne prilike da se najzad na stadionu kod Stare železare pojavio protivnik koji je kandidat za prepunu mrežu. Jedini je problem bio što nisu tako mislili i igrači Rudara. Nastavili su i posle primljenih golova da igraju kao da se ništa nije dogodilo. Kao pravi rudari, strpljivo su “kopali” i na kraju su “iskopali” bod. Sve šanse domaćih, lepi potezi, proigravanja i driblinzi, padaju u zaborav pred žalom za izgubljenim bodovima.

'Momenat koji je obeležio ovu utakmicu i koji će se pamtiti duže od rezultata je onaj (zbog svih koji nisu gledali meč, vredan da se detaljno opiše) iz 62. minuta, kada je Mrdak, posle poigravanja na sredini Sartidovog dela terena, vratio loptu Draganu Žiliću, e ni bi li je ovaj šutnuo što dalje od dosadnog Minića, koji je do tada obigravao oko Sartidovog štopera. Dakle, lopta ka Žiliću, Žilić ka lopti, ali i Minić ide ka istom sportskom rekvizitu... Krenuo momak verovatno i ne sanjajući da će koji sekund kasnije postati strelac. I to iz nehata. Žilić je raspalio po lopti pogodio nedužnog Minića, ovaj je pao i ostao da leži ispred šesnaesterca Sartida, a fudbal se polako kotrljao ka praznoj mreži. Ipak, golman Žilić nije bio ni dovoljno brz, ni dovoljno visok (u ovom slučaju - dugačak) da je sustigne i gosti su, ni krivi ni dužni, smanjili rezultat. Na semaforu se nikako nije pojavljivalo ime strelca, kao da su i ljudi za to zaduženi bili zaprepašćeni i u nedoumici koga da promovišu u golgetera. Tako se Rudaru iznenada ukazalo svetlo na kraju tunela, a Sartid je počeo sve više da tone (ne u ugalj no u živo blato neambicioznosti). Pljevljaci su bivali sve uporniji u nameri da stignu do nerešenog ishoda. Minut pre kraja, posle višestrukog kiksa Sartidove odbrane, Perišić je smestio još jednu loptu iza leđa Sartidovog čuvara mreže. Vremena za ispravak više nije bilo.'

Sastavi timova:

SARTID: Žilić, Bogdanović, Radosavljević, Backović, Paunović, Sočanac, Mrdak, Ramović (Panić), Zečević (Antunović), Mudrinić, Mirosavljević.

RUDAR: Radanović, Rajković, Ćulafić, Stojanović, Lučić, Veličković (Bašić), Marić, Bajramović, Minić, Šljivančanin (Perišić), Bogavac.

Pisci ovih redova su: M. Živković (politika), odnosno Miroslav Đorđević (Sedmica).