Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
OFK Beograd - FC Sartid 0:1

New Page 4

Stadion: Omladinski. Gledalaca: 700. Sudija: Radoman (Novi Sad). Strelac: Kizić u 90. Žuti kartoni: Filipović (OFK Beograd), Damjanović, Kizić, Mrdak, Vasković i Antunović (Sartid).

Fudbaleri Sartida zabeležili su i drugu pobedu u toku ove nedelje, da podsetimo, prva je bila u meču 1/16 kupa Jugoslavije protiv ekipe ČSK Pivare iz Čelareva, ali izveštaj sa tog meča nije bio uploadovan zbog tehničkih problema sa serverom, meč je završen rezultatom 3:0 za Sartid, ali je to u svakom slučaju bila očekivana pobeda za razliku od pobede u meču sa OFK Beogradom.

Na Karaburmi se skupilo otprilike 700 gledalaca, od čega je bilo sigurno preko 100 navijača iz Smedereva koji su tokom celog susreta pružali podršku svojim igračima. Možda ste primetili da je ažurnost sajta u poslednje vreme smanjena, to je zbog činjenice da su počela predavanja na fakultetima, a imajući u vidu da su apsolutno svi koji rade ili pomažu ovaj sajt studenti, razumljivo je da se više nema toliko vremena. Inače, ovo je prvi put da se kompletna ekipa webmastera sajta skupila na jednom meču na kojem Sartid gostuje, tako da za razliku od predhodnih mečeva, imamo kompletan izveštaj sa Karaburme.

Tokom prvih 45. minuta nismo videli ništa od igre, jer je to bio uglavnom period igre u kojem su dva tima odmeravali snage, tako da se ni jedan od dva rivala nije usuđivao krenuti malo konkretnije ka golu protivnika, zbog te činjenice, možemo oceniti da je prvo poluvreme bilo bukvalno gubljenje vremena.

U nastavku sasvim druga priča, OFK Beograd je video slabosti Smederevaca, i krenuo dosta konkretnije ka Sartidovom golu, u redovima gostiju, najbolju partiju pružio je kao po običaju Goran Bogdanović koji je svojim karakterističnim driblinzima unosio pometnju u odbranbene redove domaćih. OFK Beograd je dominirao tokom većeg dela drugog poluvremena, ali je pre svega zbog fenomenalnog Žilića na Sartidovog golu, bilo veoma teško proturiti loptu između dve stative. Najizglednije prilike OFK Beograd imao je preko Divića, prošlogodišnjeg najboljeg strelca naše lige, kada je glavom šutirao sa 5 metara, ali neprecizno, takođe je Vlajić propustio dobru šansu kada je izašao sam ispred Žilića, dok je najopasniji trenutak bio šut Pekovića u 61. minutu iz volej udarca, kada je Žilić pokazao da je bez ikakve sumlje u konkurenciji izuzetno loših golmana kojima raspolaže naša selekcija, ubedljivo najbolji.

Sa druge strane, Sartid je tek ponekad uspevao da se domogne šesnaesterca domaćih, i to uglavnom preko Antunovića, koji je pružio solidnu partiju. Nekoliko puta je i Mudrinić bio u prilici da ugrozi reprezentativnog golmana Stevanovića iz slobodnih udaraca, ali je rastojanje obično bilo i suviše veliko. Pri kraju meča u igru je ušao Mirosavljević koji je zamenio lošeg Zečevića u ovom duelu, odmah je imao priliku da ugrozi gol 'Romantičara', posle kornera koji je izveo Glogovac, ali nije imao dovoljno sreće. Najbolja šansa za Sartid bila je posle akcije Mirosavljevića u 85. minutu, kada je lobovao Stevanovića, svi su već videli gol u mreži, čak je i Antunović koji je bio na 4-5 metara udaljenosti od gola počeo da se raduje, ali je lopta pogodila prečku, i brzom intervencijom odbranbenih igrača OFK Beograda opasnost je otklonjena

Posle tog trenutka, navijači Sartida su predosetili da njihov tim može da odnese sva 3 boda sa Karaburme, i počeli sa do tada neviđenim navijanjem, gotovo čitavih 15 minuta su pevali jednu te istu pesmu sa do tada neviđenim optimizmom, pevajući pesmu 'Napred Sartide' koja je odjekivala praznim Omladinskim stadinom, navijači OFK Beograda su prekinuli svoje navijanje, neverujući u neverovatnu snagu Despota, koji su sasvim spontano počeli sa fanatičnim navijanjem koje se samo viđa na stadionima u Grčkoj i Turskoj, to su i osetili Sartidovi fudbaleri, koji su ponešeni pesmom, počeli da igraju onako kako znaju, plod svog truda Sartidovih navijača i igrača, bio je gol koji je postignut u 95. minutu utakmice, kada je posle kornera sa leve strane koji je izveo Dragan Glogovac, Stevanović, inače reprezentativni golman!!! napravio neverovatnu grešku pogrešno procenivši let lopte, najprisebniji je bio Slavoljub Kizić, koji je iako najniži igrač na utakmici, a verovatno i u našoj celoj fudbalskoj ligi, bez problema postavio glavu, i savladao Stevanovića.

Ono što nama nikako nije jasno je, kako je Stevanović postao reprezentativac, jer smo njegove partije pratili i ranije, dok je bio u redovima Kragujevačkog Radničkog i Sartida, tako da je on čuvar mreže, koji je postavio neslavne rekorde u Sartidu, primivši gol pre 3 sezone protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca sa preko 40 metara, tada ga je lobovao Goran Milovanović, sezonu kasnije, isti golman je u Nišu, u meču sa Radničkim, primio jedan od najkomičnijih golova u istoriji fudbalske igre, kada mu je jedan odbranbeni igrač Sartida, vratio polako loptu da je ispuca, sa daljine od oko 10-tak metara, za divno čudo, Stevanović je tu loptu promašio, i ona je završila u mreži Sartida. Kada se vidi, kakav gol je selekcija Luxemburga uspela da postigne protiv Jugoslavije (udarac sa preko 40 metara), i ovakva greška u poslednjim trenutcima meča sa Sartidom, vidi se da Stevanoviću, nije mesto u reprezentaciji, već da je tu najbolja soluvija Dragan Žilić, koji svojom sigurnošću uliva samopouzdanje svojim saigračima.

Sastavi timova:

OFK BEOGRAD: Stevanović, Stanojević, Popović, Filipović (od 89. Pavićević), Drageljević, Jokić, Koroman, Stanić (od 80. Živković), Divić, Peković (od 84. Baša), Vlajić

SARTID: Žilić, Damjanović, Sočanac, Kizić, Mrdak, Vasković, Bogdanović, Radosavljević (od 62. Glogovac), Zečević (od 81. Mirosavljević), Mudrinić, Antunović (od 90. Panić).