Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - Sutjeska 2:1

FC Sartid

Stadion: Sartida. Gledalaca: 2.000. Sudija: Stanojević (Beograd). Strelci: Mudrinić u 45. i Antunović u 69. za Sartid, a Krstevski u 90. minutu iz penala za Sutjesku. Žuti kartoni: Kizić, Damjanović, Glogovac (Sartid), Dreč, Majić i Bojić (Sutjeska).

Kao prvo izvinjavamo se zbog kašnjenja u obradi podataka, ali ipak, šta je tu je...Na meču nismo bili jer nismo bili u Smederevu, tj. ja nisam bio...ostali nisu već poodavno. Izveštaj sa utakmice je preuzet sa www.politika.co.yu, tako da nećete moći da uživate u izveštajima na koje ste navikli dakle...

Smederevci su, posle dva prethodna neuspeha kod kuće, danas uspeli da postignu šestu prvenstvenu pobedu i da osvoje još tri boda. Utakmica Sartid - Sutjeska završena je očekivanim ishodom - 2:1 (1:0).

Domaćini su izborili povoljan rezultat teže nego što se očekivalo. Sartid je došao u vođstvo tek u 45. minutu, golom koji je Mudrinić postigao sa oko 25 metara. Na 2:0 Smederevci su povisili preko Antunovića u 69. minutu. Konačan rezultat postignut je u 90. minutu, a strelac za goste bio je Krstevski sa bele tačke.

Prvo poluvreme proteklo je u živoj, borbenoj i fer igri oba tima, u kojoj je bilo sasvim malo prilika za postizanje golova. Domaći tim je bio agresivniji i imao terensku nadmoćnost. Na drugoj strani, gosti iz Nikšića su se organizovano i dobro branili. Oni su, štaviše, prvi imali šansu da dođu u vođstvo, kada je M. Milošević u 37. minutu opasno ugrozio gol protivnika, ali je čuvar mreže Sartida Žilić odbranio njegov udarac iz neposredne blizine. Svoju jedinu izrazitu šansu da dođu u vođstvo Smederevci su imali u 45. minutu i pretvorili je u pogodak. To su postigli zahvaljujući tobdžiji Mudriniću koji je sa velike udaljenosti bio precizan i zatresao mrežu Sutjeske.

Prvi minuti u nastavku utakmice bili su u znaku presinga Smederevaca. U tom periodu Mirosavljević nije iskoristio dve veoma povoljne šanse. Do promene rezultata došlo je u 69. minutu kada su Smederevci golom Antunovića poveli sa 2:0. A kada se očekivao kraj, Sutjeska je iznenada u 90. minutu postigla gol iz jedanaesterca. Damjanović je pred svojim golom srušio Koprivicu, a Krstevski je iz opravdano dosuđenog penala pogodio mrežu.

E, to je to...napokon pobeda i kod kuće i ponovna trka sa Partizanom. Na žalost, danas je Obilić u premijernom meču savladao OFK Beograd sa 4:2 tako da je opet pretekao smederevce na drugoj poziciji, dok su u drugom meču igrači Zvezdare remizirali 1:1 sa Apatinskom Mladošću. Sutra je derbi, Sartid ide na megdan ekipi Radničkog iz Kragujevca koja u ovom trenutku  zauzima fenjer našeg fudbalskog karavana, meč koji će svakako na tribine stadiona 'čika dača' privući više gledalaca nego li sve ekipe u našoj ligi zajedno (ne računajući Zvezdu i Partizan, dobra možda eventualno Obilić i Vojvodinu). Dakle, očekuje nas pravi fudbalski praznik, naravno, ovo što sam napisao nemojte shvatiti doslovno, da se meč igra neradnim danom, verovatno bi tako i bilo, ali imajući u vidu činjenicu da se meč igra u sredu i to u 13:30 kada svi rade, onda ne možemo biti optimisti po tom pitanju. Naravno, u Sartidu svi očekuju pobedu i nova 3 boda, koja bi Sartid održala u borbi za jesenju titulu, jer da podsetimo, za 2-3 kola u Smederevo stiže ekipa Partizana i to će biti idealna prilika za Bogdanovića i drugove da stignu Partizan u bodovnom saldu, i opasno ga ugroze na prvom mestu, kojem bi bili daleko bliži da prvenstveno svojim greškama u meču sa Zvezdarom i sudijinom u meču sa Vojvodinom nisu olako izgubili već upisane bodove kod kuće.

Sastavi timova:

SARTID: Žilić, Kizić, Radosavljević (Glogovac), Mrdak, Sočanac, Vasković, Mirosavljević, Damjanović, Antunović, Mudrinić, (Krizmanić), Zečević (Panić).

SUTJESKA: Banović, Matović, Dreč, Majić (M. Milošević -), Krstevski, S. Milošević, Bojić, Međedović, Miković  (Perunović), Koprivica, Kostić (Fetahović).