Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0

Mladost

Mladost (L) - FC Sartid 1:0

Stadion Mladosti. Gledalaca: 500. Sudija: Branislav Mršić (Zrenjanin). Strelac: Kulić u 87. minutu. Žuti kartoni: Žunić i Nikitović (Mladost), Mudrinić i Vasković (Sartid).

U 13. kolu šampionata Jugoslavije Sartid je neočekivano poražen od ekipe Mladosti iz Lučana. Naravno, glavnog krivca za poraz  treba tražiti u činjenici da je Sartid igrao bez nekoliko veoma bitnih igrača Radosavljevića, Mrdaka, Bogdanovića, i da rezervisti koji u dosadašnjem delu šampionata nisu dobijali mnogo šanse, nisu znali da iskoriste ukazanu. Tokom meča Mladost je bila daleko bolji rival što govori i neiskorišćeni penal u 43. minutu koji je odbranio Dragan Žilić, svakako najbolji golman na našoj prvoligaškoj sceni, koji je i pored toga što je glavni krivac za izgubljena dva boda u meču sa Zvezdarom, ipak vratio samopouzdanje i nastavio sa odličnim igrama. Na žalost, greške njegovih saigrača u mečevima sa Partizanom i Mladošću koštale su Sartid gubitka bodova koji bi ih učvrstio u borbi za Kup Uefa.

U borbenoj utakmici u kojoj su fudbaleri Mladosti imali više od igre tek u finišu susreta uspeli su da svoju nadmoć na terenu realizuju i pogotkom. Da je bilo više sreće i preciznijih šuteva, pobeda bi bila i ubedljivija. Između ostalog golman gostiju Žilić odbranio je šut golgetera Đuraškovića sa "bele tačke".

Većim delom prvog poluvremena Mladost je bila bolja ekipa, više je napadala i njene akcije bile su opasnije, ali se ponovila stara boljka - strelci nisu uspeli da pogode mrežu. Doduše, prvu priliku već u 5. minutu imali su gosti kada je sa ivice šesnaesterca pred gol loptu nabacio Panić. Sa samo šest metara zahvatio ju je Zečević, ali je lopta otišla u korner.

Za Mladost priliku je propustio Vasilić kada je šutirao u trku, ali je ta lopta završila u korneru. Međutim, najzreliju priliku za Lučance propustio je golgeter Zoran Đurašković, u 43. minutu srušen je u solo prodoru u kaznenom prostoru gostiju, ali je njegov šut po zemlji sa bele tačke odbranio golman Dragan Žilić.

I na početku drugog poluvremena igrači Mladosti češće atakuju na gol gostiju, ali bezuspešno. Lepo je u 68. minutu šutirao sa desetak metara Nikitović, ali je Žilić i taj snažan udarac uspeo da odbrani. Gosti su u retkim kontranapadima uglavnom šutirali iznad prečke.

U 80. minutu, posle lepe akcije navale Mladosti, sam sa golmanom Žilićem našao se "rezervista" Mačkić. Šutirao je po zemlji, ali golman gostiju hvata i tu loptu. Ipak, u 87. minutu odbrana Sartida bila je neoprezna. "Rezervista" Kulić je prodirao po levoj strani i u trku snažno šutirao po zemlji, ali golman Žilić je kapitulirao (1:0).

Eto, na žalost Sartid je posle odličnog starta i borbe za sam vrh tabele, dospeo do pete pozicije koja mu ništa ne znači, ali ipak treba imati u vidu da je Sartid odigrao već sve mečeve sa ekipama iz vrha tabele, tako da mu u nastavku sledi lakši raspored sa ekipama iz donjeg doma. Međutim, poučeni iskustvom Mladosti, Sartid ne bi trebao da u te duele ulazi previše samouveren, već da svaki meč shvati veoma ozbiljno i ako ništa barem ponovi rezultat od prošle godine. Naravno, tu je još i Kup koji Smederevci treba da odigraju sa OFK Beogradom, a kako se do sada pokazalo, Sartidu te Kup utakmice idu od ruke, jer se u tim mečevima vidi prava snaga i stabilnost tima, jer nema prilike za popravnim ispitom.

Sastavi timova:

Mladost: Stojković, Knežević, Ivanović (Mačkić), Žunić, Andrić, Babić, Nikitović, Predić, Đurašković, Markoski, Vasilić (Kulić).

Sartid: Žilić, Panić, Savić (Krizmanić), Damjanović, Paunović, Sočanac, Kizić, Vasković, Zečević, Mudrinić, Antunović (Šćepanović).