Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1

New Page 1

FC Sartid - FK Mladost (Apatin) 2:1

Stadion Sartida. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Cvijović (Budva). Strelci: Mirosavljević u 44. i 80. za Sartid, a Ćirić u 37. minutu (iz penala) za Mladost. Žuti kartoni: Radosavljević (Sartid), Žakula, Đurković, Petković i Džarić (Mladost). Crveni kartoni: Petković (Mladost) i Radosavljević (Sartid).

Kroz iglene uši

U subotu je na stadionu Sartida odigrana utakmica 5. kola nacionalnog prvenstva Jugoslavije, u kojem su snage odmerili Sartid i Mladost iz Apatina. Sve u svemu...dobro je kako je moglo biti. Ono što je bilo više nego očigledno je veoma neodgovorna igra Sartidovih igrača koji su sami sebe podigli u neslućene visine, kao da su već šampioni. Ali, ono što raduje je da Sartid pobeđuje i kada igra loše.

Uglavnom za lošu igru Sartida možemo kriviti i igrače Mladosti koji čini se nisu uspeli dovoljno da motivišu Smederevce. Počelo je apsolutnom dominacijom Sartida, vreme za igru je bilo katastrofalno, moj kolega i ja smo jedva disali u hladu zbog sparine...dok su se igrači dole po terenu jako teško odlučivali da potrče. Dakle, Sartid je od početka utakmice počeo da diktira tempo koji su veoma 'krupni' igrači Mladosti bez problema pratili, i pokazali se u solidnom svetlu, iako su na prvi pogled delovali kao jedna ekipa...koja je daleko ispod proseka.

Reviju promašaja u Sartidovom timu započeo je Mirosavljević, koji je imao već u 10. minutu odličnu priliku posle centar-šuta Glogovca sa desne strane, Mirosavljević je sa oko 12 metara šutirao glavom, ali je lopta prošla tik pored desne stative veoma raspoloženog golmana Žakule. Sledeću izglednu priliku imao je Antunović, koji se posle povrede u meču sa Crvenom zvezdom vratio u tim, ali se bogami poprilično ispromašivao, i tako pokazao da je gol protiv Zvezde, izgleda bio samo slučajnost. No, mi verujemo u Antunovića, i neka on samo promašuje ukoliko Sartid pobeđuje, između ostalog, dao je odlučujući gol protiv Zvezde, možda će i protiv Partizana. Dakle, već u 15. minutu, Antunović se posle asistencije Bogdanovića našao u kaznenom prostoru ekipe Mladosti, i umesto da puca iz prve, on je pokušao kao već mnogo puta do sada da se ušeta u gol, što mu kao i mnogo puta do sada nije pošlo za nogom. Sledeću veoma dobru priliku ponovo je imao Mirosavljević, ponovo posle centar šuta sa desne strane, ovoga puta našao se na oko 7-8 metara od gola, zakačio je loptu glavom, ali je ona opet prošla samo nekoliko centimetara pored gola Žakule. Ponovo Antunović, sada je  bilo više smešno nego žalosno...ali žalimo. Šuplja odbrana Mladosti dozvolila je da ih lopta preskoči, i neobjašnjivo se nacrta Antunoviću na šutu, a on je sa 7 metara, sam ispred golmana šutirao direktno u golmana...i to jako polako, verovatno da ga ne bi slučajno povredio Još jednu odličnu priliku imao je Bogdanović, koji je posle driblinga na desnoj strani terena, sam sebi stvorio prostor za šut, ali je šutirao pored stative. A onda kontra napad ekipe iz Apatina, loptu je prihvatio Ćirić, tj. lopta se nekako našla u njegovom posedu posle greške Sartidove odbrane, ušao je kazneni prostor, napravio dribling, nogu je postavio Radosavljević, a Ćirić se naravno bacio na travu što je sudija okarakterisao kao penal. Siguran izvođač bio je upravo Zoran Ćirić, i u 37. min Mladost je vodila u Smederevu sa 0:1, što je bilo poprilično neočekivano. Sartid je u nastavku krenuo još ofanzivnije, i u 44. min. Mirosavljević je ukrao loptu jednom odbranbenom igraču Mladosti, na oko 20. metara od gola, pobegao mu, i bez problema savladao gomana Žakulu.

U drugom poluvremenu ista priča, Sartid je napadao. Mladost se branila. u 49. min. Bogdanović je prihvatio loptu, nanizao dvojicu igrača Mladosti, da bi onda bio bukvalno pokošen od strane Petkovića, kojem je sudija pokazao drugi žuti, a automatski i crveni karton. Samo dva minuta kasnije, i mladi Radosavljević koji je skrivio penal, i tom prilikom zaradio žuti karton, neoprezno je startovao, i dobio drugi žuti karton, pa mu je jedino preostalo da napusti teren. Sartid je stvarao prilike, a najnervozniji u ekipi Sartida je bio Bogdanović koji se propisno izvikao na svoje igrače zbog ne zalaganja na utakmici. Posle dobrih akcija Bogdanovića po desnoj strani on je prvo upošljavao Antunovića i Mirosavljevića koji se nisu baš najbolje snalazili, a kada je izgubio živce pokušavao je sam da promeni nešto, pa je tako posle identične akcije kao u prvom poluvremenu šutirao, ali je ovoga puta krajnjim naporom Žakula uspeo da uhvati loptu. Dobru priliku, imao je i Glogovac, ali je šutirao pored gola. 15. min pre kraja meča, Bogdanoviću je pukao film, pa je tražio izmenu, Njega je zamenio Panić, dok je samo nekoliko trenutaka ranije Glogovca zamenio i Demir Ramović, mladi reprezentativac Jugoslavije, za kojeg iskreno možemo da kažemo da nam nije baš najjasnije na koju foru igra za Sartid, a još manje za reprezentaciju. Ramović je u nastavku meča izgubio apsolutno svaki duel koji je vodio sa igračima Mladosti, a čim je ušao napravio je kiks koji sva sreća raspoloženi Ćirić nije pretvorio u gol. Uglavnom, izgledalo je da se stručni štab Sartida pomirio sa podelom bodova, jer je izbacio sve bolje igrače. Antunović se posle jedne akcije navodno opet povredio, i počeo da se valja po travi. Bio je izviždan od publike, pa je zamenjen, u igru je ušao mladi, toliko hvaljeni od naše strane 19-godišnji Vučina Šćepanović, koji je uneo toliko neophodnu brzinu u napad Sartida, pa je u nastavku meča sve bilo daleko lakše. Gol je pao posle kornera koji je izveo Mudrinić, treći put na utakmici glavom je šutirao Mirosavljević, ovoga puta mu se posrećilo, i tako je Sartid zabeležio i četvrtu pobedu od pet utakmica koliko je igrao u šampionatu Jugoslavije.

Analiza učinka svakog igrača Sartida pojedinačno svodi se na to da je golman Sartida Žilić bez sumlje najzaslužniji za pobedu Sartida, zbog dve fenomenalne intervencije koje nismo pomenuli, a odbranio je čist šut Ćirića sa 5. metara, i još jedan udarac sa oko 20 metara...ne znam ko je tada šutirao. Damjanović se za razliku od meča sa Crvenom zvezdom oslobodio pritiska, i odigrao veoma dobru partiju, Glogovac je bio veoma dobar, dosta je trčao za razliku od ostalih igrača, pa je verovatno i umor bio jedan od razloga zašto je bio zamenje sredinom drugog poluvremena. Radosavljević nije imao dan, pa je tako mogao da bude i tragičar meča da Sartid nije pobedio, osim penala koji je skrivio, dobio je i Crveni karton. Mrdak standardno odličan, bilo ga je nemoguće preći kao i mnogo puta do sada. Sočanac je bio solidan, ali svakako ne na nivou na kojem smo navikli da ga gledamo. Kizić se nije posebno istakao ali je zaradio prelaznu ocenu, Bogdanović naravno odličan kao i uvek, pokazao je da se vrlo brzo iznervira kada rezultat nije kakav bi trebao da bude. Mudrinić je odigrao solidno, ali svakako da je on uz Bogdanovića najbolji igrač Sartida i da se njegovo pravo lice pokazuje u mečevima koji se neizvesni. Mirosavljević je dao dva gola, ali je barem tri puta više šansi promašio, uglavnom, svoj posao je odradio i doneo Sartidu nova 3 boda...igru Antunovića nećemo komentarisati, jer je publika već sve rekla. Panić koji je zamenio Glogovca, je odigrao solidno, dok je Ramović bio loš, o Šćepanoviću imamo samo reči hvale.

Sledeći meč ekipa Sartida igra kod kuće protiv novosadske Vojvodine, koja je kao što svi znamo poslednjih godina u krizi, što je čini nam se upravo Sartid najbolje iskoristio i napravio koloniju novosađanja, tu su pored Vaskovića, Mrdaka i Mudrinića, sada i golman Žilić i mladi Damjanović. U prvih pet kola Vojvodina je zabeležila isto toliko nerešenih rezultata, znači, bez pobede, ali i bez poraza. Ono što se svi nadamo u Smederevu je da će Sartid zabeležiti i petu pobedu, a Vojvodina neka bodove traži u mečevima sa ekipama slabijeg kvaliteta nego što je Sartid.

A, da ukoliko ste zaboravili, danas je godišnjica od izbora na kojim je izgubio...znate već ko.

Sastavi timova:

Sartid: Zilić, Glogovac (Ramović), Radosavljević, Mrdak, Sočanac, Kizić, Bogdanović (Panić), Mirosavljević, Mudrinić, Antunović, (Šćepanović).

Mladost: Žakula, Đurković, Petković, Ilić, Visković, Desnica, Džarić, Kozić(Abdić), Torbica (Davidov), Savić, Ćirić (Trivunac).