Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0

New Page 2

Stadion Sartida. Gledalaca: 500. Sudija: Vukadinović (Beograd). Strelci: Mudrinić u 2. i Ramović u 39. minutu. Žuti kartoni: Ramović (Sartid), Trajković i Mandić (Hajduk).

Po prohladnom vremenu, na tribinama Smederevskog hrama fudbala skupilo se svega 500 gledalaca, što je prosek za našu ligu, ali veoma malo za Sartid koji ima najveću posetu kao domaćin od svih naših klubova u ligi, pa čak i od Crvene zvezde i Partizana.

Od samog starta meča, pobednik je već bio rešen, igrači Sartida izgleda dobro izribani od stručnog štaba, Kuljanima su jedva dva puta dozvolili da pređu centar, i to u prvom poluvremenu. U drugom minutu, slobodan udarac je izveo jedan od najboljih Sartidovih igrača, a prema anketi koju trenutno sprovodimo (možete je videti na prvoj stranici www.sartid.cjb.net) i najbolji Vladimir Mudrinić, koji je sa oko 25 metara, loptu smestio u donji levi ugao golmana Roberta Mitrovića. Potom sledi naravno opsada gola Hajduka, i beležimo jednu šansu koju je imao Zečević. Naime, kapiten Sartida Bogdanović je napravio dar-mar u odbrani Hajduka, odigrao dupli pas sa Ramovićem, uposlio Zečevića koji je šutirao, ali je loptu zakačio golman Hajduka i ona je završila u korneru. Jednu od retkih prilika za goste propustio je Buzić, nekadašnji igrač Kragujevačkog Radničkog. Drugi gol za Sartid delo je omladinskog reprezentativca Demira Ramovića, koga smo pre dva meseca propisno popljuvali na stranicama ovog sajta zbog nezrelosti i napaljenosti, tako da se on gotovo dva meseca retko kada nalazio i među rezervama u timu Sartida (da li zbog nas ili!?), ali za meč sa Hajdukom je bio starter i potpuno opravdao poverenje, jer je osim tog postignutog gola u 39. minutu, samo nekoliko minuta kasnije imao jednu 100% šansu, kada je odlično prihvatio dugačku loptu na grudi, došao sam ispred golmana Mitrovića, ali onda kada se očekivala sigurna egzekucija, Ramović je promašio čitav gol...to mu u svoj ovoj priči ne ide baš u prilog, ali opet, mladi Ramović je pružio mnogo bolju partiju nego li one na koje smo navikli da viđamo od njega. Da li je to bio njegov srećan dan, ili je shvatio da u Sartidu nema zezanja...pokazaće vreme.

Dakle, posle 2:0 na poluvremenu, već je svima bilo jasno da 3 boda očekivano ostaju u Smederevu, u nastavku...totalna opsada gola Hajduka, gotovo svi igrači Sartida imali su veoma dobre prilike da ovu pobedu učine još ubedljivijom. Inače, što je zanimljivo, u poslednje 3 sezone koliko je Sartid u 1. Ligi, mečevi sa Hajdukom iz Kule su uvek nosili neku svoju draž. U odmeravanju snaga pre 3 sezone, Hajduk je vodio sa 3:0, a u trenutku kada je isključen jedan igrač Sartida, (a to je bio visoki Aleksandar Pantić, koji je Sartid napustio ove sezone i prešao u Beloruski Dinamo iz Minska, ali se ubrzo vratio u zemlju i sada je član Zvezdare), Sartid je za samo 10-tak minuta uspeo da postigne 3 gola sa igračem manje i da izjednači na 3:3, tim rezultatom se meč i završio. Drugi duel u Kuli završen je rezultatom 5:0 za Hajduk pre 2 sezone, da bi im se Sartid iste sezone revanširao pobedom kod kuće od 4:0. Poslednji meč Sartida i Hajduka igran je u Smederevu prošle godine i pripao je Sartidu rezultatom 2:1, inače Sartid je na tom meču stigao do pobede zahvaljujući golu koji je dao po isteku 90-tog minuta, u nadoknadi izgubljenog vremena.

No, da se vratim na meč, dakle, ništa posebno ne bi izdvojio osim toga da je Sartid globalno potpuno nadigrao ekipu Hajduka i sasvim zasluženo osvojio nova 3 boda koja su ga posle kiksa Vojvodine vratila na 4-to mesto prvoligaške lestvice, a imajući u vidu da je Sartid i u polufinalu kupa, ne možemo da kažemo da smo nezadovoljni proteklom sezonom, ostaje žal za nekim glupo izgubljeni  bodovima, jer je svima jasno da Sartid uz Partizan ima trenutno najbolju ekipu u ligi, mada...ne treba zaboraviti ni na vrlo neugodnu ekipu Vojvodine, ali ni na Obilić. Što se tiče Crvene zvezde, ona je pokazala svoje pravo lice u meču sa Rudarom jer su joj svirana 2 penala koja baš i nisu bila preterano uverljiva, slično se desilo i Obiliću koji je stigao do pobede u 94. minutu, naravno posle gola iz penala.

U sledećem kolu, Sartid gostuje ekipi Zemuna kojoj Smederevci već tradicionalno otkinu bod u 'gornjoj varoši', da li će biti i sada tako, ili će se meč završiti sa pobednikom, ostaje da se vidi u narednu subotu.

Sastavi timova:

SARTID: Žilić, Kizić, Radosavljević, Mrdak, Sočanac, Vasković, Bogdanović, Ramović (Glogovac), Panić, Mudrinić, Zečević (Šćepanović).

HAJDUK RODIĆ MB: Mitrović, Malbaša, Trajković, Vuksanović (Vojnić- Zelić); Mandić, Marinković, Viciknez (Kozoš), Stamatović, Mešter, Buzić, Mijailović - (Ocokoljić).