Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Partizan - FC Sartid 3:2

New Page 1

Partizan - FC Sartid 3:1

Stadion Partizana. Gledalaca: 2.000. Sudija: Aleksandar Marković (Cetinje). Strelci: Mišković u 25. i 78. i Ivić u 31. za Partizan, a Vasković u 15. minutu za Sartid. Žuti kartoni: Soćanac i Zečević (Sartid), Savić i Ognjanović (Partizan).

Vrlo dobra utakmica između Partizana i FC Sartid-a viđena je juče u derbiju kola. FC Sartid naravno nije otišao da igra bunker kao gotovo sve ekipe koje odlaze u goste Zvezdi i Partizanu, te je ubrzo kao i u meču sa Crvenom zvezdom poveo sa 1:0. Međutim, 'nešto' je opet zatajilo, kao i u mnogim dosadašnjim mečevima, pa se sve izjalovilo do kraja. Partizan, iako izraziti favorit, dobru igru prikazao je u intervalu od primljenog gola do drugog postignutog, ostali deo susreta protekao je u blagoj inicijativi FC Sartid-a, koji nije znao da iskoristi te svoje šanse, a da je su Mirosavljević i Antunović bili na visini zadatka, gotovo sigurno bi odneli barem jedan bod sa gostovanja.

No, krenimo redom, odmeravanje snaga na samom startu meča, i onda uigrana akcija u 15. minutu, gotovo školski dupli pas na 16 metara od gola Partizana i Vasković je siguran egzekutor 1:0. Međutim, onda Partizan kreće u totalnu ofanzivu, i stiže do 1:1 preko igrača utakmice Miškovića, koji uspeva sa leve strane da savlada Žilića, iako je možda Žilić mogao i bolje da interveniše. 31. minut, slobodan udarac, i Ivić odlično šutira za 2:1, sa oko 25 metara od gola, dosta sreće da je ta lopta kroz buket igrača ipak završila u golu Smederevaca. u 35. minutu, još jedna prosta akcija FC Sartid-a, naime Mirosavljević je majstorski izbacio jednog odbranbenog igrača FC Sartid-a, savladao Radakovića, i kada su svi očekivali gol, Mišković se pojavio ni od kuda i sa gol linije izbacio loptu u korner. Do kraja poluvremena ništa se zanimljivo nije dogodilo.

U nastavku, Škoro ubacuje i trećeg špic igrača Zečevića umesto Kizića, a FC Sartid preuzima dominaciju terenom, dosta prekršaja se u tim trenutcima dogodilo na oko 17-25 metara od gola Partizana, i svu su se podsetili Vladimira Mudrinića i njegovih sjajnih slobodnih udaraca. Ipak, Mirosavljević, Bogdanović, Vasković i Damjanović nisu bili na visini zadatka, jednom je opasno ugrozio Željko Damjanović gol Partizana sa udarcem preko 40 metara. Igra Partizana je bila veoma gruba, Ognjanović je jednom izuzetno oštro startovao nad Kekezovićem ali je opomenut samo sa žutim kartonom, takođe ni Vasković nije bio pošteđen. U 77. minutu, igrači Partizana su nespelo pokušali da naprave ofsajd zamku, Antunović je odlično prihvatio loptu, ali ju je poslao nebom pod oblake. Minut kasnije, Mišković je postavio konačnih 3:1, inače reprezentativac Bosne i Hercegovine je pokazao kako se bori za boje svoga kluba.

Izjave trenera: Jovica Škoro

Mislim da je ovo bila jedna vrlo dobra utakmica. i mi i Partizan smo ušli u ovaj meč otvoreno, bez kalkulacija i možda je falio još neki gol, pa da bude vrhunska predstava. Partizan je sasvim zasluženo pobedio i ubeđen sam da je publika uživala, jer mi uvek tako igramo, otvoreno i napadački, pošto je to fudbal koji pleni gledaoce, a to je i moja fudbalska filozofija.

Ljubiša Tumbaković:

Mislim da je Partizan odigrao dosta dobro jednu utakmicu koja je bila visokog kvaliteta, interesantna i neizvesna pošto su se susrele dve ekipe koje su otprilike podjednakih kvaliteta. Samim tim i utakmica je bila tvrda, po veoma teškom terenu, sa puno startova i prekršaja. U takvoj utakmici, Partizan je bio taman toliko bolji da ostvari još jednu pobedu koja je mislim, ostvarena zasluženo. Napravili smo još jedan korak ka tituli, ali ima još dosta posla do kraja trke.