Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Vojvodina - FC Sartid 0:2

New Page 1

FC Vojvodina - FC Sartid 0:2

Stadion: Vojvodine. Gledalaca: 1.500. Sudija: Delević (Beograd). Teren: dobar. Vreme: prohladno, ali sunčano. Strelci: Mirosavljević u 64. i Ramović u 90. minutu. Žuti kartoni: S. Cilinšek, Habi i Krivokapić (Vojvodina), Kekezović, Đurković, Vasković i Savić (Sartid). Crveni karton: Habi (Vojvodina u 88. minutu)

Solidna igra za potpuni revanš, i odlične partije Vaskovića i Bogdanovića obeležile su meč u Novom Sadu. Vojvodina - FC Sartid 0:2. Smederevci su otputovali u Novi Sad sa potajnom željom da osvoje bod, nekoliko standardnih igrača je izostalo, Kizić je zaigrao na mestu libera, Vojvodina kompletna sa Belićem ali...Sve se može kad se hoće, očigledno je da je trener FC Sartid-a Dragan Đorđević uzeo palicu u svoje ruke, i naterao fudbalere da trče do iznemoglosti. Motiva je bilo, poraz u Smederevu kao prvi i osnovni, Vasković je hteo da se pokaže pred starim klubom itd. Na kraju, sasvim zasluženih 2:0, za 3 boda.

Prilika na meču je bilo na obe strane, već u prvom minutu Vojvodina je propustila jednu odličnu, u 11. minut FC Sartid takođe, ali promene rezultata nije bilo. Već se tada osetila bezidejnost Novosađana, a Bogdanović se posebno naoštrio te je Habija zaluđivao kao malo dete.

U nekoliko navrata sudija je bio u centru pažnje, pogotovo kada je Kekezoviću dodelio žuti karton zbog simuliranja, kada je ovaj bio u punom trku ka golu Vojvodine, ali i sa nekoliko sumljivih odluka u kaznenom prostoru Vojvodine. Sve u svemu, nakon prvih 45. minuta bolja igra FC Sartid-a, i sasvim lepih 0:0.

U nastavku novoimenovani trener "crveno-belih" Đoinčević pokušao je da bar donekle organizuje napad, uvođenjem u igru prvo Milana Jovanovića, a zatim i Marka Jovanovića umesto indisponiranog Belića. Međutim, sve je bilo uzaludno, jer domaći ne samo što nisu postigli gol, već su igrači FC Sartid-a igrali sve bolje.

U 64. minutu Nenad Mirosavljević je doneo svom timu vođstvo. Sjajno je ušao u šesnaesterac Novosađana, a loptu mu je ubacio Boris Vasković, inače najbolji pojedinac utakmice, pa je pogodak bio neminovan.

U finišu gosti su pokušali da očuvaju rezultat. Izvršili su čak tri izmene u poslednjih pet-šest minuta. Jedan od igrača koji su na teren ušli u poslednjim minutima utakmice, Damir Ramović, u 90. minutu, bolje rečeno već u dodatnom vremenu, postigao je i drugi gol za ekipu FC Sartida. Bilo je to sjajno proigravanje ponovo od strane Vaskovića i Ramovića, ovaj je uputio šut, lopta je prvo udarila u stativu, a zatim se od nje odbila i uletela u nebranjeni deo mreže.

Sve u svemu, veoma bitna pobeda, i sada se čini izvesnija borba za 3. mesto sa ekipom Obilića.

Posle utakmice trener FC Sartida Jovica Škoro nije došao na uobičajenu pres konferenciju.

Sastavi Timova:

FC Vojvodina: Todić, Tanasijević, Batak, Belada, S. Cilinšek (od 71. Vasić), Poledica (od 76. Milan Jovanović), Habi, Krasić, Krivokapić, Bogdanović, Belić (od 62. Marko Jovanović).

FC Sartid: Žilić, Kekezović (od 87. Ramović), Đurković, Kizić, Glogovac,N. Savić, Bogdanović (od 89. Panić), Vasković, Zečević (od 90. Krizmanić), Paunović, Mirosavljević.