Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Crvena zvezda - FC Sartid 5:2

New Page 1

FK Crvena zvezda - FC Sartid 5:2

Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 3.500. Sudija: Jablanović (Niš). Strelci: 0:1 Zečević (12. minut), 1:1 Aćimović (26. iz jedanaesterca), 2:1 Aćimović (32. iz jedanaesterca), 3:1 Jelić (34), 3:2 Mirosavljević (51), 4:2 Jelić (56), 5:2 Jelić (70). Žuti kartoni: Marković, Vitakić, Lerinc, Jelić (Crvena zvezda), Kizić, Ramović i Kekezović (Sartid).

U oceni ovog meča, većina novinara dala je komentar da je meč obilovao efektnim potezima, da je Zvezda pružila najbolju partiju od početka sezone, a neki su čak bili toliko slobodni da ljudima zamažu oči, pa da konstatuju da je meč bio na nivou nekog Evro spektakla, što i nije daleko od istine, jer smo mi geografski ipak deo Evrope.

Početak meča doneo je apsolutnu dominaciju Crvene zvezde, taktički, Damjanović je igrao po levoj strani, i iako je Zvezda stvorila dve odlične šanse preko Pjanovića i Aćimovića, sve je izgledalo kao da ćemo gledati jedan vrlo tvrd i zanimljiv meč. Iz prve ozbiljnije šanse, Goran Bogdanović, neponovljivi maestro je proturio loptu kroz noge jednom igraču Zvezde, dodao loptu do Damjanovića, pas do Zečevića, ovaj je brži od Dišljenkovića i 0:1 na Marakani za FC Sartid. Od tada, sve se menja, Jelić oštro sa dve noge uklizava Radosavljeviću i dobija žuti karton, minut 25., jedna bezazlena akcija Crvene zvezde, lopta se odbija do Zečevića, oko njega nema nikoga, on skače, naravno u skoku diže i ruke, loptu udara glavom u nameri da je izbaci u korner, ali ga nesretno lopta pogađa u ruku. Sudija Jablanović, naravno brže bolje pokazuje na belu tačku i Aćimović je precizan. 6 minuta kasnije, Aćimović pada u kaznenom prostoru FC Sartid-a, iako nije bilo ni kontakta, a kamoli nečeg drugog. Opet je precizan, 2:1! Dva minuta kasnije, Aćimović i Jelić zaostaju iza odbrane FC Sartid-a nekih 7 metara, jedan igrač Zvezde osvaja loptu, kreće u napad, ova dvojica su i dalje u ofsajdu, centar šut, sada su samo 2 metra u ofsajdu, ali gol je gol...3:1 za Zvezdu...salve uvreda stižu na račun sudije Jablanovića od strane Despota ali i Delija Zvezdinih navijača, komedija nad komedijama, novinari u ložama ne mogu da veruju, na svima samo uzduh velikog razočarenja. u 43. minutu, Ljubomir Vitakić, već poznat po tome što je u meču sa FC Sartid-om prošle sezone kada je Zvezda po starom receptu kupila sudiju Arsića, koji je posle odstranjen sa liste sudija, psovao 'majku seljačku' svima iz FC Sartid-a, udario laktom Gorana Bogdanovića u glavu koji je pao na zemlju, i nekoliko minuta kasnije namerno napustio teren, jer sudija nije na to ni obratio pažnju, a on bi u suprotnom kako je izjavio Vitakića verovatno teško povredio. Očigledno je da Vitakić ima neku vrstu kompleksa od strane FC Sartid-a, ali to je jedno, namerno povredjivanje protivničkog igrača je sasvim druga stvar, Vitakić izgleda ima poremećen sistem vrednosti i kao takav, ne zaslužuje ništa drugo, osim da ga javno proglasimo za debila.

U 51. minutu, Mirosavljević smanjuje na 3:2 i svima se činilo da je u igračima FC Sartid-a proradio inat, jer je zaista teško biti koncentrisan na meč, kada znate da je gotovo nemoguće pobediti. Ipak, 5 minuta kasnije, Darko Savić greši, te Jelić postiže prvi regularan gol na meču za Crvenu zvezdu. Nekoliko minuta kasnije, klasičan penal za FC Sartid u penaltiku Zvezde nije dosuđen. u 70. minutu, ponovo greška Savića, i to je 5:2! Do kraja meča Crvena zvezda je imala još par prilika, ali sudija nije dosudio više ni jedan jedini penal!!!

Sve u svemu, velika krađa na Marakani, koja nas podseća na meč Milan - Chievo 3:2, kada je tim iz Verone pokraden na neverovatan način, otprilike isti slučaj se dogodio i ovde, samo, tamo je sudija bio odmah suspendovan, a kod nas će tek da se vidi, da li je i FSJ umešan u ovu nameštaljku?

Sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA: Dišljenković, Marković, Vidić, Martinović, Vitakić, Lalatović, Lerinc(od 80. minuta Ilić), Bošković, Aćimović (od 71. Milovanović), Pjanović, Jelić (od 80. Orahovac).

FC SARTID: Žilić, Đurković, Radosavljević (od 46. N. Savić), Damjanović, D. Savić, Sočanac, Bogdanović (od 43. Kekezović), Kizić, Zečević, Ramović(od 58. Đokić), Mirosavljević.