Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - FC Cukaricki 0:1

New Page 1

FC Sartid - FC Čukarički 0:1

Stadion: Sartida. Gledalaca: 3.000. Sudija: Dobrašinović (Valjevo). Žuti kartoni: Sočanac i Panić (Sartid), Rabrenović, Stojaković, Aleksić, Pavlović i Lukić (Čukarički). Crveni kartoni: Vasković (Sartid), Čermelj (Čukarički) u 55. minutu. Strelac: Čermelj u 48. minutu.

Velika senzacija se dogodila na stadionu FC Sartid-a, jedan od najlošije kotiranih klubova uspeo je da odnese čak sva 3 boda sa 'Tvrđave', što je prema položaju na tabeli zaista čudno, ali ipak, još jednom smo se uverili šta je fudbal, i da bolja ekipa ne mora uvek i da pobedi. Zaista je bilo mučno gledati navijačima FC Sartid-a koliko ekipa Čukaričkog ima sreće, jedini gol postigli su posle katastrofalne greške golmana Žilića koji se već pretplatio da njegovom krivicom već razbijeni protivnici udahnu ponovo život.

Naravno da ne možemo da zaobiđeno ni sudiju, ni glavnog, ali posebno ni pomoćnog, jer je 90% akcija FC Sartid-a završavalo sa podignutom zastavicom. Što se tiče glavnog arbitra, posle jednog koškanja je isključio Vaskovića i Čermelja, i to je jedina pametna stvar koju je uradio na utakmici. Naravno, FC Sartid-u nije priznat jedan čist pogodak, naime, u prvom poluvremenu Demir Ramović koji je posebna priča, je izašao sam ispred golmana i sa oko 10-tak metara šutirao veoma snažno, ali je lopta zveknula pod prečku i udarila u gol liniju, ali je opšti utisak bio da lopta nije ušla u gol. U drugom poluvremenu, odmah posle isključenja ova dva igrača, Bogdanović je izveo slobodan udarac, lopta je opet udarila pod prečku, ali je ovoga puta prešla gol liniju za skoro jedan metar, sudija koji očigledno nema svest da je fizički tako dejstvo gravitacije zaista moguće, prvo je stao, jer se pomalo izgubio, ali je onda odmahnuo rukom, verovatno smatrajući da ne treba narušavati činjenicu da sve složeno, može da se uprosti, pa onda kada smo već oštro ograničeni pod uglom od 90°, ugao od 94° je isuviše, na kraju krajeva, to nismo učili na Dif-u, ili gde već.

U prvih 45. minuta, bolja igra FC Sartid-a, ali naravno od onakvih napadača ništa ne možete očekivati osim da će vas iznervirati. Milorad Zečević, centarfor je na 19 dosadašnjih mečeva u prvenstvu postigao 2 gola, dok je Mirosavljević procentualno bio daleko uspešniji, jer je na istom broju utakmica postigao čak 3 gola!!! Naravno, sve pohvale na račun Gorana Bogdanovića, koji igra za sve, ali kada se u svakom njegovom kontaktu sa loptom nađe 4 protivničkih igrača oko njega, a on doda loptu Ramoviću ili Mirosavljeviću...znajte da je to znak da je propala akcija.

Drugo poluvreme donelo je veliki šok, gol sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, sa 2 igrača u živom zidu, što je zaista potcenjivački odrađeno, pa onda nam dođe da nam ne bude žao kada ekipa koja se bori za, sada već samo Intertoto kup, tako igra, kao da im je zagarantovana pobeda. Dakle, šut, i velika greška Žilića, kojeg i pored svega možemo samo da pohvalimo, jer je u dosadašnjem delu prvenstva pokazao da je fenomenalan igrač, ali ipak, svakako da njega ne možemo da krivimo za poraz, jer je on pogrešio jedanput, a napadači pri svakom kontaktu sa loptom.   Neposredno nakon primljenog gola, zamenjen je Damjanović, jedan od najboljih igrača FC Sartid-a, što je naišlo na negodovanje kod publike, a ušao je Đurković, koji je solidan igrač, pa videćemo u budućnosti šta od njega da očekujemo. U tim trenutcima, postojao je samo jedan tim na terenu, FC Sartid, ali igrači Čukaričkog su se valjali standardno po terenu kao da im je nešto slomljeno, da bi onda odmah ustali po iznošenju sa terena. FC Sartid je napadao, i zaista je bilo nemoguće gledati šta ti ljudi mogu sve da promaše!!! Zečević, Ramović, Bogdanović, Đurković, Radosavljević, Mirosavljević su promašili manje ili više izgledne prilike, borba u petercu gostiju, gde se vrlo često nalazila lopta je više ličija na ragbi, jer su na jednoj strani bili igrači FC Sartid-a, a na gol liniji 5 igrača Čukaričkog, sa još 5 ispred njih, nekoliko puta lopta je udarala u ruke igrače Čukaričkog, ali ipak je sudija bio dosledan principu, da sve ono što nije posledica klasičnog gola iz igre, i ne može biti okarakterisano kao gol.

Nervoza je rasla, jer je FC Sartid igrom sve više ličio na ostale klubove u našoj ligi, što svakako ne može da imponuje, nigde nije bilo one lepote koja je demonstrirana na svim mečevima kod kuće, kada su protivnici bivali razbijeni bez obzira na ime i položaj na tabeli, i kada su se poneki provlačili greškama napadača koja su standardi dekor svih utakmica FC Sartid-a. Jedini koji su pružili dobru prema objektivnoj proceni su bili Bogdanović, Radosavljević i Sočanac. Katastrofalnu partiju su pružili Ramović i Mirosavljević.

U tim trenutcima, ljudi na stadionu su videli da je đavo odneo šalu, i da po svemu sudeći nema više vremena da se poraz izbegne, iz letargije su ih digli Despoti koji su neočekivano u 80 minutu počeli da skandiraju 'UPRAVA NAPOLJE', to je prihvatila velika večina ostalih navijača na stadionu, tako da se zaorilo 'Tvrđavom' 'UPRAVA NAPOLJE'. Despoti su 82 minutu počeli da napuštaju stadion, a takođe i veliki broj gledalaca. Neshvatljivo je da je FC Sartid u 2 kola jesenjeg dela zabeležio 2 poraza, i to od ekipa koje su objektivno daleko po kvalitetu ispod nas. Ostaje da se vidi šta će biti dalje.

Sastavi timova:

FC SARTID: Žilić, Bogdanović, Radosavljević, Vasković, Paunović, (Kekezović), Sočanac, Damjanović (Đurković), Ramović (Panić), Zečević, Kizić, Mirosavljević.

ČUKARIČKI: Maksić, Gusnić, Rabrenović, Đukanović, Petković (Živković), Novaković (Antonijević), Čermelj, Stojaković, Aleksić (Lukić), Ramovš, Pavlović.