Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Hajduk Kula - FC Sartid 0:2

New Page 2

Stadion: Hajduka. Gledalaca: 1.500. Sudija: Tanović (Subotica). Strelci: Radosavljević u 11. i Mirosavljević u 90. minutu. Žuti kartoni: Marković, Mešter (Hajduk), Sočanac, Glogovac, Panić i Žilić (Sartid).

Još jedna pobeda, i to u pravom trenutku, danas Obilić gostuje u Nikšiću, i svi zdušno očekujemo poraz ove 'Cecine' ekipe.

Dakle, bolja igra FC Sartid-a, nad sasvim solidnom ekipom Hajduka, koja je već godinama u samom vrhu ovog našeg fudbala, ali koja redovno gubi od Smederevaca, da li je to zato što FC Sartid igra kako treba protiv jačih ekipa, ili šta god, ko zna...

Početak susreta pripao je domaćinima, ali oni nisu uspeli da iskoriste tu terensku inicijativu i prva ozbiljnija situacija pred golom Hajduka donela je vođstvo ekipi iz Smedereva. U 11. minutu, posle slobodnog udarca sa desne strane koji je izveo Sočanac, Radosavljević je bio najsretniji u kaznenom prostoru Hajduka i prosto matirao golmana Ćirića.

Posle vođstva Smederevaca igrači Hajduka su ulagali velike napore da bi izjednačili. Imali su više prilika za to: Mešter je u 13, a potom i u 20. minutu bio u idealnoj prilici da savlada Žilića, ali nije reagovao na najbolji način. U 24. minutu Buzić se našao u prilici, ali ni on nije iskoristio šansu koja mu se ukazala. Minut pre kraja prvog poluvremena, posle slobodnog udarca koji je izveo Mešter, Malbaša je silovito šutirao, ali nije pogodio cilj. Nepun minut kasnije Stoisavljević je šutirao glavom sa 7-8 metara, ali je pogodio prečku.

I u nastavku utakmice fudbaleri Hajduka su ulagali velike napore da bi izjednačili, međutim, FC Sartid je polako preuzimao inicijativu i kako je vreme odmicalo, pokazalo se da dosadašnji uspesi gostiju nisu slučajni. Tako je Mirosavljević jednom bio sam ispred golmana Ćirića, ali je za divno čudo promašio...no, nadoknadio je to po isteku 90. minuta, kada je posle greške odbrane Hajduka, obišao golmana i postigao svoj 14. gol u prvenstvu, a 12. u prolećnom delu sezone.

Sada sledi pauza u šampionatu, a onda u Smederevu, FC Sartid-u gostuje Zemun.

Sastavi timova:

HAJDUK RODIĆ MB: Ćirić, Antić, Marković, Pendić, Trajković, Stoisavljević (od 65. Đorđević), Malbaša, Buzić, Marinković, Mešter, Stamatović (Mijailović).

FC SARTID: Žilić, Đurković, Radosavljević, Damljanović, Paunović, Sočanac, Kizić, Kekezović (od 26. Glogovac), Mirosavljević, Panić (od 88. Ramović), Zečević (od 70. Savić).

12.05.2002.                                                                                                                                            Despoti Smederevo team