Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - FC Rad 2:1

FC Sartid

Stadion: Sartida. Gledalaca: 3.000. Sudija: Vujičić (Kragujevac). Strelci: Mirosavljević u 47. i Bogdanović u 67. za Sartid i Nikolić u 38. minutu za Rad. Žuti kartoni: Damjanović, Sočanac, Kizić, Vasković, Antunović, Panić (Sartid), Perović, Nikolić, Jerinić, Radulović, Ranković, Petković i B. Stevanović (Rad)

Fudbaleri FC Sartid-a zabeležili su prvu prolećnu pobedu nad ekipom beogradskog Rada, u utakmici koja je imala dva poluvremena. U prvih 45. minuta viđena je katastrofalna igra koja je sa tribina izazvala salvu negativnih reakcija, i pljuvanja svih odreda. Jedan šut u okvir i jedan pored gola bilo je sve što su smederevci prikazali u prvom poluvremenu. Uz to su i primili gol zbog kojeg Kolumbijci ubijaju. Svi krediti su bili potrošeni, očekivao se linč igrača, a Škoro bi sifurno dobio nogu iz kluba.

Da bi to sprečio, Jovica Škoro je pribegao poslednjem rešenju, te je u igru ubacio i Sašu Antunovića i zaigrao sa 3 špic igrača, a to je što je zanimljivo dalo rezultata, te je u 48. minutu loptu prihvatio upravo Antunović, došao do gola Rada, u noge mu je uklizao golman Golubović, lopta se odbila do Mirosavljevića, a ovaj je postigao svoj treći pogodak u nastavku sezone, što svakako raduje,ako se uzme u obzir činjenica da je u prvom delu prvenstva na 17 mečeva postigao dva gola! i bio propisno isprozivan na stranicama ovog sajta. Iz sastava su bili izostavljeni standardni mladi reprezentativci Radosavljević i Ramović zbog toga što su prema rečima Škore otišli previše u visine i moraju da se malo prizemlje...

U nastavku drugog poluvremena, Goran Bogdanović je video da stvari još mogu da se izvuku, te je počeo da igra svoju igru, šanse za FC Sartid su se ređale, a nervoza među igračima je rasla, tako da smo imali priliku da vidimo i slučajeve da se igrači iznerviraju i jedni na druge i dignu glas posle upropaštene akcije, što do sada nije bio slučaj, jer su se samo šetali po terenu. Jednostavno, igra u drugom poluvremenu je podsetila na FC Sartid iz prolećnog dela šampionata, kada su protivnici na 'Tvrđavi' bili razbijani, Bogdanović je pravio šanse, Antunović ih u par navrata znao i upropastiti, a vreme je odmicalo...u 68. minutu, Mirosavljević je prošao po levoj strani, igrači Rada su loše intervenisali, lopta je došla do Bogdanovića, šut i gol!!! Nastalo je opšte oduševljenje, igrači su počeli da se grle kao klinci od 15 godina, verujemo da im je bilo teško, ali...sami su krivi za to! Stadion je explodirao, a navijači su mogli da odahnu, do kraja meča Antunović je postigao još jedan gol, ali je on bio poništen zbog navodnog ofsajda, iako se nikome na stadionu nije tako učinilo.

Despoti su se povukli u gornji kop, i bilo ih je izuzetno malo, svega 50-tak, da li to treba pravdati radnim danom ili čime već ne znamo, uglavnom, transparenti su bili postavljeni na gornju ogradu stadiona, a dole su bila prikačena dva transparenta sa porukom FSJ-u, na jednom od njih pisalo je FSJ LOPOVI, što je na početku utakmice bilo pozdravljeno i od publike na stadionu.

Ako je prošle subote u Beogradu bilo mnogo razloga za poviku na sudiju Jablanovića, u sredu je Sartid imao baš domaćinsko suđenje. Nije sudija Vujičić iz Kragujevca bio preko mere dobrog ukusa naklonjen domaćinu, još bi dalje od istine bilo reći da je makar i posredno uticao na rezultat, ali je isto tako i pitanje koliku bi, recimo da uzmemo za primer samo taj momenat, dramu napravio neki drugi delilac pravde od scene neposredno pre početka drugog poluvremena, kada je ispod kopačke golmana gostiju eksplodirala poveća petarda ili omanja bomba. Vujičić je mrtvo-hladno odgledao njegovo previjanje na travi i, kada se i to završilo, dao znak da se krene sa centra. S druge strane, valjda u strahu da mu utakmica ne izmakne kontroli, mahao je žutim kartonima, sa zavidnom kondicijom koju zahteva takva teatralnost pri njihovom potezanju, dok se nije zaustavio na nesrećnih trinaest. Neko ko o ovoj utakmici bude sudio iz izveštaja dnevnih novina, pročitavši samo prve redove sa sastavima i osnovnim podacima, između ostalog i o kartonima, na osnovu ove brojke mogao bi da zaključi da je ove srede na terenu u Smederevu bilo pravo krvoproliće, a desila se, po oštrini, prosečna prvenstvena utakmica.

Posle meča, Varga, trener Rada, bio je veoma nezadovoljan sudjenjem, ne zbog poraza, jer kaže da nije to razlog Radovog poraza vec zbog smešnog sudjenja, jer je sudija podelio 13 žutih kartona i svirao oko 100 faula koje je samo on video, a takođe se samo seckao igru i sprečavao da ide svojim tokom u fer i korektnoj utakmici, te doprineo da i FC Sartid i FC Rad u narednom periodu imaju problema sa sastavljanjem tima. Iz svega toga se može zaključiti da to verovatno i nije slučajno, već da se namerno slabe pojedine ekipe za nastavak prvenstva, što samo ide u prilog našoj akciji 'Igraj za fudbal, FSJ je SMRT!'

Željko Damjanović, igrač FC Sartid-a je izjavio da mu se slična situacija nije u životu desila, te da je ubeđen da su porazi posledica toga što nešto nije u redu sa njihovim glavama, te da nisu zaboravili da igraju fudbal. Dodao je da moli publiku da pomogne igračima u ovim trenutcima, jer im je izuzetno teško, i da je pritisak zaista veliki. Ovakve izjave su u Srbiji  izgleda moguće samo u Smederevu, jer kako stvari stoje samo u Smederevu se fudbal i igra za publiku, jer je ostali klubovi slabo nešto i imaju.

Jovica Škoro kao i svi u FC Sartid-u su bili veoma zabrinuti, jer ova pobeda nije dovoljna, igra koja je pružena u prva tri kola svrstala je FC Sartid u rang sa ostalim prosečnim klubovima kod nas koji samo životare od sezone do sezone i ništa ne rade na radu za budućnost. Te je između ostalog, Škoro rekao da je ovaj meč prvenstveno psihički bio veoma bitan, i da FC Sartid nije pobedio, ko zna šta bi se sve dešavalo u narednim danima.

Ispade da se dobri rezultati postižu samo pretnjama i pritiscima, prošlo je vreme amaterskog fudbala, te igrači ukoliko ne daju 100% svojih mogučnosti i na meču sa Partizanom i apatinskom Mladošću, nemaju šta ovde da traže.

Za kraj vest da je Vladimir Mudrinić povređen i da će pauzirati oko mesec dana.

FC SARTID: Žilić, Damjanović, Savić (Panić), Sočanac, Kizić, Vasković, Bogdanović, Glogovac, Zečević (Ramović), Paunović (Antunović), Miroslavljević.

FC RAD: Golubović, Pantić, Perović, Nikolić (Đokić), D. Stevanović (B. Stevanović), Jerinić, Vukomanović, Radulović, Jovanović, Ranković, Petković (Gavalovski).