Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - FC Obilic 2:0

New Page 1

FC Sartid - FC Obilić 2:0

Stadion: Sartida. Gledalaca: oko 15.000. Sudija: Marković (Cetinje). Strelci: Mirosavljević u 17. i Kizić u 45. minutu. Žuti kartoni: Sočanac, Mirosavljević, Kekezović (Sartid), Zorić, Simonović i Lazić (Obilić).

Vrlo zanimljiv meč u prvih 45. minuta, sa sijaset prilika za gol, od kojih su bile iskorišćene samo dve, dok smo u drugih 45. minuta videli jednu uspavanku, jer su se smederevci odlučili na čuvanje rezultata.

FC Sartid je derbi počeo kao što se i očekivalo - u standardnom sastavu, taktikom koju trener Škoro ne menja i sa igrom koju su i ovom prilikom, dinamičnom i lepršavom činili njeni stari stvaraoci. S druge strane, Obilić je bio neshvatljivo loš sa totalno defanzivnom orijentacijom, za koju se opredelio Živadinović, ali se opekao. Po našoj proceni, sudija je bio najgori akter meča, jer je seckao vrlo često igru, i kada to nije bilo potrebno, ali dobro sad...Već u prvom minutu FC Sartid je imao odličnu priliku preko Mirosavljevića, ali je ovaj pao u šesnaestercu gostiju, čini se ipak, da je sudija dobro procenio time što nije svirao penal.

Obilić je u prvim minutima, solidno parirao FC Sartid-u, i čak šta više imao loptu duže u posedu, ali bez nekih konkretnih prilika. U 17. minutu, pao je i prvi gol, prvo je Bogdanović na desnoj strani napravio mali šou, centrirao, na loptu je zakasnio Kekezović, i ona je otišla na levu stranu, a onda je u punom trku naleteo Radosavljević koji je odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu FC Sartid-a, centrirao, i ona je pala na glavu Mirosavljeviću, kojem nije bilo teško da neometan sa glavom postigne gol sa 7-8 metara, posebna priča je atmosfera na utakmici, jer je nedelju dana ranije u gradu sve strujalo od naelektrisanja, oko 15.000 ljudi, napravilo je ogroman pritisak na igrače Obilića koji nisu navikli da igraju pred više od 500 ljudi koliko se skupi na njihovom stadionu. Explozija oduševljenja na tribinama ne može se rečima opisati...zaista nešto sjajno, prava engleska atmosfera. Bio je to deveti gol Mirosavljevića ovog proleća, ukupno jedanaesti.

Posebna priča bio je Boris Vasković koji je fenomenalno odigrao na sredini, seckajući pas igru Vitezova, nekoliko puta bio je oštro fauliran, ali to vrlo loš sudija nije znao da sankcioniše. Drugi gol pao je zaslugom Antunovića, koji je prihvatio loptu kod korner zastavice, i gradeći se došao do peterca Obilića, a potom vratio loptu do Kizića, koji se sa oko 10-tak metara poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

U drugom poluvremenu, dolazi do izražaja ne znanje sudije, naime, u jednom od mnogobrojnih kontranapada FC Sartid-a, Vasković je vukao loptu i imao otvoren put ka golu, tada ga je poslednji igrač odbrane Obilića povukao za dres sa leđa, uklizao mu u noge i oborio ga, za šta je dobio samo žuti karton. Drugi slučaj bio je loš frapantniji, Bogdanović je dobio loptu tik uz aut liniju i zavrnuo jednog igrača Obilića za 180° koji ga je pritom faulirao, dok je Bogdanović ležao na zemlji, drugi igrač Obilića se zatrčao i sa 4-5 metara snažno šutnuo loptu u Bogdanovića koji je ležao na travi, lopta ga je pogodila u leđa, svi sa tribina su skočili, ali sudija je konstatovao da to nije bilo namerno, pa taj igrač nije dobio ni žuti karton.

Do kraja, veoma dosadna igra, i veoma dosadno na tribinama, ali oko 80. minuta, jedan deo istoka je počeo sa južno-američkim fazonima ooooooooooooleeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!! pri svakom kontaktu sa loptom, tako da se i ostala publika do kraja meča zabavljala na ovaj i slične načine, jer se to očigledno igračima na terenu svidelo, pa su samo kombinovali i dodavali se.

Veoma bitna pobeda 'oklopnika' pre žestoku borbu za to treće mesto do kraja šampionata, sledeću utakmicu naši igraju u petak u Nikšiću protiv Sutjeske uz direktan televizijski prenos na RTS-u. Biće to vrlo neizvesna utakmica, u prvom delu šampionata bilo je 2:0 za FC Sartid u Smederevu.

Sastavi timova:

FC Sartid: Žilić, Damjanović, Kekezović (Glogovac), Sočanac, Kizić, Vasković, Bogdanović, Radosavljević (Ramović), Antunović (Zečević ), Paunović, Mirosavljević.

FC Obilić: Dimitrijević, Karić (Vujošević), Đorđević, Vargec, Višinka, Zorić (Lazić), Zimonjić, Aleksić, Simonović, Filipović, Đokaj (Tasković).