Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - OFK Beograd 2:0

New Page 1

Stadion: Sartida. Gledalaca: oko 5.000. Strelac: Mirosavljević u 40. i 82. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Glogovac, Paunović (Sartid), Stevanović, Trišović i Stanić (OFK Beograd). Crveni kartoni: Bekvalac (trener) i Peković (OFK Beograd).

Treći penal u 24-toj utakmici naše lige, dosuđen je u korist igrača FC Sartid-a, (prvi protiv Čukaričkog 3:1 za FC Sartid, i drugi protiv Zemuna 2:0) u sasvim zasluženoj pobedi nad, pa sada, kako ispade sasvim nevinom i zalutatom ekipom OFK Beograda, jer je navodno trener Bekvalac isključen jer ga je provocirao četvrti sudija!?!

Nekolicina fudbalera OFK Beograda doputovala je u Smederevo u Pal Zilerijevim odelima, ali ipak osim klizanja po smederevskoj modnoj pisti, ništa i nisu uspeli da prikažu. Maestro Goran Bogdanović, u poslednje dve utakmice fenomenalni Vasković i zahuhtali Mirosavljević, kojem je ovo 6-ti pogotak u poslednjih 7 utakmica, bili su savim dovoljni da dobiju solidnu ekipu OFK Beograda.

No krenimo od početka, već u 20-toj sekundi meča, u akciji koju je započeo Bogdanović, ižonglirao odbranu OFK-e, uposlio Mirosavljevića, ali je golman Stevanović bio brži i spretniji. Sledeća šansa bila je za goste, kada je Filipović solidno šutirao pored gola u 10. minutu. U 18. minutu, Kizić je oštro šutirao, ali je Stevanović uspeo da ukroti taj udarac.

U 25. minutu, najbolja prilika za goste do tada, Drageljević je poslao dubinsku loptu, a Trišović je šutirao iz voleja sa ivice kaznenog prostora, ali je Žilić odlično intervenisao. Usledile su dve poluprilike za Mirosavljevića i Zečevića, ali bez rezultata, sve do 41. minuta meča, kada je veoma dobri Kekezović posle solo prodora, ušao u zonu šuta, bio fauliran, svi su očekivali prekid, ali je sudija Tanović ispoštovao prednost, što nije svojstveno našim sudijama, Mirosavljević je bio najspretniji, i savladao Stevanovića za 1:0!

U nastavku meča, OFK Beograda je krenuo na sve ili ništa, pa su se igrači gostiju osilili da mogu da dobiju FC Sartid u Smederevu, kao i Bekvalac, koji je imao manje excese sa publikom podno zapadne tribine, i sa četvrtim sudijom, pa je stoga i dobio crveni karton. Njegovu ulogu dobio je kapiten Peković, pa je i on isključen u 87. minutu, kada je nastalo veliko negodovanje gostiju iz Beograda.

Što se tiče šansi u drugom poluvremenu, samo jedna izrazita za goste, kada je upravo Peković promašio prazan gol sa 5 metara. Za FC Sartid, veoma dobru priliku propustio je Glogovac. U jednom trenutku, dogodio se sporni trenutak u šesnaestercu FC Sartid-a, kada je bio oboren Kolaković, naime, sa leđa ga je za dres povlačio Glogovac, pustio ga, i onda je kada je video da je izgubio loptu, Kolaković teatralno pao, što je i bilo pomalo komično, ali 'ajd' sad...U 81. minut, zaista genijalan Boris Vasković je proigrao Antunovića, koji se našao sam ispred golmana Stevanovića, ovaj ga ruši, i iz penala Mirosavljević postiže gol za konačnih 2:0!

U reakcijama posle meča, Mirosavljević je izjavio sledeće:

- Zaista je bilo teško, i zbog kvaliteta OFK Beograda i zbog sunca koje je upeklo. U usponu smo forme i maximalno optimistički dočekujemo sledeće utakmice.

Trener Bekvalac je imao svoje viđenje meča:

- Tokom svih 58. minuta utamice trpeo sam provokacije četvrtog sudije, koji me je terao da sednem, ne znajući valjda da, po pravilima, imam pravo da stojim pored klupe. Rekao sam mu da me ne može izbaciti jer nema prava na to, na šta je rekao da hoće, i da može, pa je pozvao glavnog sudiju. Verovatno će večeras biti glavni na igranci u svome mestu. Što se tiče suđenja, jedva čekam, ima jedna emisija koja se bavi sudijskim odlukama, pa da šira javnost vidi kakav je penal Tanović propustio da svira za nas, a kakav je svirao u korist ekipa Sartida.

Eto...sledeći meč ekipa FC Sartid-a igra u Beogradu protiv 9-tog kluba iz glavnog grada, ekipe Zvezdare. Ovo je da podsetimo jedina ekipa koju FC Sartid nije savladao u ovim dosadašnjim dvomečima...da podsetimo, savladani su redom: Železnik 1:0, Čukarički 3:1, Crvena zvezda 2:1, Rad 2:1, Mladost Apatin 2:1, Vojvodina 2:0, OFK Beograd 1:0 i 2:0...Vreme je da se ovaj lep trend i nastavi, pa da sa nova 3 boda, još više ugrozimo ekipu Obilića.

Sastavi timova:

FC Sartid: Žilić, Damjanović, Kekezović, Sočanac, Kizić, Vasković, Bogdanović (Antunović), Glogovac, Zečević (Ramović), Paunović, Mirosavljević (Savić).

OFK Beograd: Stevanović, Grnčarov, Jokić (Radović), Drageljević, Trišović, Stanić, Filipović, Vlajić (Mihajlović), Peković, Grubač, Kolaković.