Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
FC Sartid - Zemun 2:1

New Page 1

FC Sartid - FC Zemun 2:1

Stadion Tvrdjava u Smederevu, gledalaca oko 3.000. Sudija, ne znamo, strelci, Mirosavljević u 4 i Antunović u 54. minutu za FC Sartid, a Milijaš u 38 za Zemun, žuti kartoni: ni to ne znamo...

Paklena atmosfera na stadionu FC Sartid-a, ali ne zbog igre već zbog  + 30 i kusur stepeni na tribinama. Igra koja ne uliva preterano samopouzdanja pred finale u sredu, gnjavila se lopta, nešto slično kao i u predhodnim mečevima sa Čukaričkim i Lučanskom Mladosti kod kuće, ali sreća je ipak bila na strani Smederevaca, pa je realizacija 100%-tnih šansi bila na zadovoljavajućih 50 %, sasvim dovoljno za pobedu nad solidnim Zemunom.

No, 1:0 već u 4-tom minutu, mi smo zakasnili na stadion, pa taj gol ni ne možemo da vam opišemo, strelac je bio, a ko bi drugi no, Nenad Mirosavljević, sa 15 golom u sezoni, odnosno 13-tim u 15 utakmica prolećnog dela šampionata. Onda sledi period inicijative FC Sartid-a, Bogdanovića je malo vreme sputalo da se igra sa Zemuncima kojima je dao 2 gola u jesenjoj utakmici u 'Gornjoj varoši', FC Sartid je tada slavio sa 2:0, pa je naš kapiten, ipak odmarao ispod zapadne tribine, zaklanjajući se od sunca koje je pošteno upeklo.  Antunović, Zečević i Mirosavljević su ugrožavali gol Topalovića, ali bez uspeha, jedino je Radosavljević u jednoj akciji izbio apsolutno sam ispred golmana Zemuna, prevario ga, ali i sam sebe, pa je izleteo u gol aut, poprilično naivno. Zemun se nije predavao pa je i bilo trenutaka kada su Zemunci uspevali i da 'stisnu' odbranu FC Sartid-a. Ipak, u 38. minutu, Milijaš je uputio precizan šut sa oko 25 metara ka golu Žilića, a pošto je već opšte poznato da naš Žile u 80% slučajeva prima golove sa udaljenosti sa preko 20-tak metara, gol je bio neminovnost. 1:1 za smeh i verovanje da je i ova utakmica prodana. Samo minut kasnije, opet je Milijaš tukao u rašlje, ali nas je ovom prilikom Žilić prijatno iznenadio i izbio loptu krajnjim naporom u korner. Na odmor se otišlo sa 1:1.

U 54. minutu, 2:1 za FC Sartid, velika gužva se stvorila ispred gola Zemuna, tu su se našli Mirosavljević, i Antunović, koji je bio nasretniji jer se lopta odbila do njega, a njemu i nije bilo preterano teško da zatrese gol. Samo minut kasnije, spiker na stadionu saopštio je da je u Beogradu Radnički izjednačio protiv Obilića na 1:1, nastala je erupcija oduševljenja. Do kraja se i nije ništa značajnije izdešavalo, osim klasičnih prozivanja navijača iz Zemuna, tipa 'Majmuni iz kaveza'.  Ipak, ekipa Despota koja je bila do kaveza, porazgovarala je u prijateljskom tonu sa popularnim Taurunima, ne zaboravivši da je jedan deo ekipe iz Zemuna došao na utakmicu Intertoto Kupa protiv Dundee FC-a, da zajedno bodri jedan Srpski klub. Do kraja je Obilić, na žalost, ipak uspeo da pobedi nejaki Radnički, a zajednička erupcija oduševljenja, i navijača FC Sartid-a i Zemuna, bila je kada je javljeno da Zvezda igra sa Zetom 1:1, bilo kako bilo, svi su protiv Zvezde.

Ipak, čini se da je igračima FC Sartid-a u mislima bilo finale Kupa u sredu kada na stadionu Partizana igraju meč sa Crvenom zvezdom. Na papiru, šanse se ipak malo više daju crveno-belima, međutim, to svakako ume da zavara, FC Sartid sigurno ima daleko uigraniji i motivisaniji tim, kao i jednog Gorana Bogdanovića, koji vredi kao pola tima Crvene zvezde. Jedno je sigurno, da Zvezda kojim slučajem ima ovakvu ekipu, odavno bi bila šampion. Skor u međusobnim duelima ove sezone je 1:1, 2:1 bilo je za FC Sartid u Smederevu, a 5:2 za Zvezdu u Beogradu, doduše posle dosudjena dva penala u roku od 3 minuta, pri vodjstvu FC Sartid-a od 1:0, dva penala koja su nas i definitivno uverila u prazne priče o regularnosti šampionata, tj. barem kada je reč o Crvenoj zvezdi...

1.  Partizan          32  23   6   3  76:31   75
2.  Crvena zvezda     32  17  12   3  49:22   63
3.  FC Sartid         32  16   7   9  45:34   55
4.  Obilic            32  15   8   9  47:37   53
5.  Rudar             32  13   8  11  35:29   47
6.  OFK Beograd       32  12  10  10  42:32   46
7.  Zeleznik          32  13   7  12  37:38   46
8.  Zeta              32  13   7  12  45:50   46