Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Zeta - FC Sartid 2:2

New Page 1

ZETA - FC Sartid 2:2

Stadion. Trešnjica u Golubovcima. Gledalaca: 500. Sudija: Igor Pejović (Subotica). Strelci: Batrović u 50. i 70. (iz jedanaesterca) za Zetu, a Mudrinić u 43. i Ramović u 48. minutu za Sartid. Žuti kartoni: Peković (Zeta), Paunović i Mudrinić (Sartid).

Jednom rečju, u Golubovcima meč za infarkt sa primesom sudije Pejovića iz Subotice. Naime, tokom celog meča duvao je snažan severni vetar koji je karakterističan za to podneblje, i trako pomagao Sartidu u prvom, odnosno Zeti u drugom poluvremenu. Zeta je pružila bolju igru, pa kada se svedu računi, ispade da bi pored svega nerešen rezultat i mogao biti pravedan ishod meča.

Prvu šansu imao je Sartid u 9. minutu, kada se u izglednoj prilici našao Mirosavljević, ali nije bio dovoljno priseban pa je prilika za Sartid propala. U tih 45. minuta, Zeta je bila bolja, ali ipak bez izrazitih prilika. Konačno, u 45. minutu, slobodan udarac za Sartid sa oko 35 metara, loptu je namestio, a ko drugi nego li Vladimir Mudrinić, procenio dobro situaciju, koristeći jak vetar snažno šutirao i iznenadio golmana Zete Kljajevića, koji se spetljao i tu loptu sam ubacio u svoju mrežu. To je bilo sve u prvih 45. minuta, a onda je započelo drugo poluvreme, puno preokreta i komičnih situacija.

Samo što se krenulo sa centra, tj. u 48. minutu, odličan prodor Mirosavljevića koji je prevario nekoliko odbranbenih igrača Zete, vratio loptu do Ramovića koji je siguran egzekutor 0:2 za Sartid. Već tada se činilo da će Sartid još jednom odneti ceo plen sa gostovanja, ali tako nije mislila ekipa Zete, kao ni sudija Pejović, inače centralna figura meča. U 50. minutu, slobodan udarac za Zetu sa oko 18 metara, loptu je namestio Batrović i koristeći vetar koji je sada duvao na ruku igračima Zete postigao pogodak za smanjenje rezultata na 1:2. A, onda kreće totalna opsada Sartidovog gola, i tako Vojvoda u samo dva minuta prvo pogađa stativu a potom prečku, sve se to dešavalo u 53. odnosno 54. minutu. Konačno, kada je sudija video da je 'vrag odneo šalu' u 69. minutu borbu za loptu između Radojevića i Mrdaka sudija je okrakterisao kao penal. Sartidovi igrači su protestvovali ali u takvim situacijama to nije dalo rezultata. Batrović je namestio loptu, šutirao izuzetno snažno, ali mu je Žilić taj udarac odbranio bez većih problema, stavljajući do znanja ko je gazda. Samo tri minuta kasnije novi penal za Zetu!!!, ovoga puta zbog igranja Glogovca rukom, naime na prostoru gde Sartidov gol nije ugrožen, lopta nošena jakim vetrom je slučajno udarila Glogovca u ruku, a sudija Pejović je brže bolje opet pokazao na belu tačku. Ponovo loptu namešta Batrović, opet snašan udarac i opet Žilić brani, ali na žalost u naknadnoj reakciji kada je želeo da uhvati živu loptu, nezgodno ju je zakačio i ona je prešla gol liniju za svega 5 centimetara, ali ipak dovoljno da sudija Pejović spreči svoju blamažu i pokaže na centrar, jer inače ko zna dokle bi Pejović sudio penale a Žilić ih branio. Inače, zanimljivo je da se prilikom dosuđenog drugog penala za Zetu, mogao čuti smeh sa tribina, jer je i navijačima Zete bilo jasno da o penalu nema govora. Posle izjednačenja, teren je prvo napustio kapiten Sartida Goran Bogdanović ispraćen aplauzom za tribina, da bi samo koji minut kasnije, teren napustio i Sartidov golman Dragan Žilić, koji je ispraćen sa pravim ovacijama, jer u Golubovcima takvog čuvara mreže do sada nisu imali prilike da vide.

U nastavku, Sartid je bio taj koji je stvorio dve odlične šanse, prvo se Vasković ušetao u kazneni prostor Zete, bio oboren sa leđa, ali o penalu nije moglo ni biti govora po proceni sudije Pejovića, da bi u 89. minutu posle odličnog prodora Radosavljevića po levoj strani i upotrebljivog centar šuta, Mirosavljević zakasnio za samo pola koraka, inače, svašta bi tu moglo da bude...a najverovatnije nekog ofsajda.

Sada sledi pauza u šampionatu koje se nastavlja 2. Marta 2002. godine utakmicama 18. kola, Sartid ide na gostovanje ekipi Železnika, koju su Smederevci dobili u prvom kolu rezultatom 1:0, strelac je bio Slavoljub Kizić.

Sastavi timova:

ZETA: Kljajević, Drakić, Radulović, Petrović, Brnović, Peković, Batrović, M. Maraš (Vojvoda), D. Maraš, Radojević, Čolaković.

SARTID: Žilić (Milekić), Bogdanović (Panić), Radosavljević, Vasković, Mrdak, Glogovac, Paunović, Mudrinić, Ramović, Zečević, Mirosavljević (Krizmanić).