Pregled Utakmica Ove Sezone

HOME

FC Sartid - Zeleznik 1:0 | Cukaricki - FC Sartid 1:3 | FC Sartid - Crvena Zvezda 2:1 | Rad - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Mladost (Apatin) 2:1 | FC Sartid - Vojvodina 0:2 | OFK Beograd - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zvezdara 2:2 | FC Obilic - FC Sartid 2:0 | Kup - Hajduk - FC Sartid | FC Sartid - Sutjeska 2:1 | Radnicki (KG) - FC Sartid 0:0 | FC Sartid - Partizan 0:1 | Mladost (Lucani) - FC Sartid 1:0 | FC Sartid - Hajduk (Kula) 2:0 | Zemun - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Rudar (Pljevlja) 2:2 | Zeta - FC Sartid 2:2 | Lokomotiva Plovdiv - FC Sartid 0:0 (Prijateljska) | Prijateljska - FC Sartid - Gazovik 1:0 | Prijateljska - FC Sartid - Ajntraht (B) 0:0 | Prijateljska - FC Sartid - FC Zenit 2:2 | Prijateljska - FC Sartid - Dinamo Minsk 1:2 | Prijateljska - Mladi radnik - FC Sartid 0:3 | FC Zeleznik - FC Sartid 2:1 | FC Sartid - FC Cukaricki 0:1 | Crvena zvezda - FC Sartid 5:2 | FC Sartid - FC Rad 2:1 | Mladost Apatin - FC Sartid 1:1 | Vojvodina - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - OFK Beograd 2:0 | Zvezdara - FC Sartid 0:3 | FC Sartid - FC Obilic 2:0 | Sutjeska - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Radnicki Kragujevac 1:0 | Partizan - FC Sartid 3:2 | FC Sartid - Mladost Lucani 1:1 | Kup Srbije i GC - Zeleznik - FC Sartid 2:3 | Hajduk Kula - FC Sartid 0:2 | FC Sartid - Zemun 2:1 | Crvena zvezda - FC Sartid - Kup 1:0 | Rudar Pljevlja - FC Sartid 0:1 | FC Sartid - Zeta 0:2
Zvezdara - FC Sartid 0:3

Zvezdara

Stadion: Hajduka na Lionu. Gledalaca: oko 1000. Sudija: Miršić (Zrenjanin). Strelci: Panić u 29, Mirosavljević u 47. i 84. minutu za Sartid. Žuti kartoni: Marijan, Ćosić (Zvezdara) i Damjanović, Panić (Sartid).

Smederevska visoka peć je prestala sa radom usled štrajka Železničara, ali je zato fudbalska visoka peć iza sebe ostavila pepeo, spržeći u krematorijumu ekipu Zvezdare na Lionu sa 3:0, koja je u jednom trenutku ostala bez dvojice igrača, koji su se međusobno sudarili i završili na ušivanju u Gradskoj bolnici.

FC Sartid je nastupio bez petorice standardnih igrača, iako je nezahvalno određivati ko je u ovim trenutcima startna postava, jer bukvalno, na svakom meču trener Škoro igra sa 5 igrača koji nisu igrali na predhodnom meču, što se pokazalo kao korisno, jer smo videli čak i to čudo da je Vasković počeo da trči kao lud, što nije bio slučaj, pa već poduže vreme!

No da krenemo do početka, kao prvo na Lionu nema priključka za telefon, tako da smo bili malo ometeni da odradimo prenos kako treba, jer koristimo usluge Radio Smedereva. Već u 3 minutu, FC Sartid je imao šansu, iz veoma smešnog indirekta, naime, Panić se nalazio u ofsajdu, ali pošto je lopta bila daleko od njega, i u posedu igrača Zvezdare, sudija je odlučio da ne prekida utakmicu, te se pištaljka nije ni začula, ali se jedan igrač Zvezdare pošteno izblamirao, te je uzeo loptu u ruke, misleći da je sudija svirao ofsajd, naravno, sudija je dosudio indirektan udarac za FC Sartid, a Mirosavljević je šutirao pored gola.

Šansu za Zvezdaru imao je Zafirović na samom početku meča, ali ništa...Potom za FC Sartid, veoma borbeni Radivoj Panić, koji je u 11. minut, imao sjajnu priliku, ali se sporo nameštao, i poslao loptu pored gola. Uglavnom, bolja igra FC Sartid-a, ali je i Zvezdara u tim trenutcima imala kakve takve šanse. U 29. minutu pada i prvi gol, popularni Coka Antunović, jednim potezom rešava utakmicu, naime, lopta mu je došla u noge na oko 18 metara od gola Brzakovića, a iza ledja mu je protrčavao Panić, tada je Coka maestralno odigrao petom do Panića koji je u punom trku zakucao loptu u gol Zvezdare. Do kraja prvog dela još su Antunović i Bogdanović propustili izgledne prilike.

U nastavku, u 47. minut 2:0, naime, Panić je izveo korner, a lopta je preletela sve igrače oba tima, i došla na noge Mirosavljeviću koji je postigao svoj 7 gol u nastavku prvenstva, sa otprilike 12 metara rutinski savladao Brzakovića. Nastavak je doneo apsolutnu dominaciju FC Sartid-a, i pravo čudo je što Zvezdara nije primila još 3-4 gola.

U 86. minut, Ćosić je napravio veliku grešku, koju je iskoristio naš 'djubretar' Mirosavljević, i pokupio još jedan otpadak i zatresao po 8. put mrežu protivnika u osmoj utakmici u nastavku prvenstva, a ukupno svoj deseti gol u sezoni, nema šta, proradio nam napad, i odmah se vide rezultati.

Evo i šta su izjavili treneri obe ekipe po završetku ovog meča:

- Na vreme smo dali gol, Zvezdara je lepo kombinovala. Bez obzira na tri razlike, nije uopšte kurtoazija, naišli smo na dobar tim, razvoj događaja na terenu bio je drukčiji od konačnog rezultata. U prvom delu Zvezdara je imala šanse, opet smo na vreme postigli drugi pogodak, sve je kasnije bila stvar rutine. Igračima čestitam, izgarali su 90. minuta, nisu izgubili ni jednu loptu. Idemo ka cilju, plasmanu u Evropu. - izjavio je trener FC Sartid-a Jovica Škoro.

Nenad Mirosavljević je rekao sledeće:

- Tako treba igrati, srčano, borbeno i agresivno. Imali smo više i htenja i želje i motiva od Zvezdare. Jeste 3:0 visko rezultat, pošto je Zvezdara imala šanse. Pred derbi sa Obilicem dobra najava, iako ima još dosta 'derbija' do kraja sezone.

Trener Zvezdare, Velimir Ciga Đorđević je imao svoje viđenje utakmice:

- Zaslužena pobeda Sartid-a, nema šta, izgubili smo protiv jakog i zrelog tima. Muke su posle trećeg poraza zaredom još veće, imali smo šanse ali jačina gostiju je razlog zašto nismo stigli do gola. Moraćemo otvoreno da igramo do kraja prvenstva protiv svih. Sartid je na korak do novog izlaska na evropsku scenu, mi smo negde u potoku ili moru. Smederevci su dosta trčali, zato su i pobedili. Otišli smo u još opasniju zonu. Kakva je kuća, takvi su i ukućani. Ne čudi me ništa, samo je pitanje živaca dokle ovako...Ne može se, ipak na treći sprat bez temelja. U korektnoj igri dvojica povređenih i to u međusobnom duelu. Sartid nas je nadigrao, natrčao i nadmudrio. Pohvale timu trenera Škore, od Žilića pa do Bogdanovića.

Sastavi timova:

Zvezdara: Brzaković, Cvetković (od 45. Vukašinović), Lovrić (od 51. Milivojević), Marjan, Ćosić, Stamenković, Knežević (od 45. Dević), Zafirović, Živković, Đokić, Šimičić.

FC Sartid: Žilić, Đurković, Radosavljević, Kizić, Damjanović, Sočanac, Bogdanović (od 79. Savić), Ramović (od 81. Pantić), Mirosavljević, Panić, Antunović.